30 maja Świętujemy Dzień Soku!

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków także w tym roku zorganizowało obchody Światowego Dnia Soku. W ramach X edycji projektu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” informacje na temat soków będą publikowane na antenach Radio Zet i Chili Zet oraz w czasie Pytania na Śniadanie w TVP2.

Dzień Soku obchodzony 30 maja na całym świecie jest okazją aby celebrować picie soków. Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) aktywnie włączyło się w świętowanie tego ważnego dnia:

  • Poprzez organizację konkursu w Radiu Zet w dn. 29.05.2020 w ramach audycji „Dzień dobry Bardzo!”, który promowany będzie specjalnymi jinglami
  • Tego samego dnia w Radiu Zet będzie można wysłuchać mini audycji eksperckich, w których wziął udział dr hab. Dariusz Włodarek z SGGW
  • Także 30.05.2020 na antenie Radia Zet przeprowadzony zostanie wywiad z dr hab. Dariuszem Włodarkiem oraz konkurs w ramach programu „Weekend z Radiem ZET”
  • Równocześnie na antenie Chili Zet 29 i 30 maja publikowane będą mini audycje eksperckie z udziałem naszego eksperta
  • Jedną z głównych aktywności z okazji Dnia Soku jest lokowanie produktu w programie Pytanie na Śniadanie na TVP2 w dniu 30.05.2020, w ramach którego zrealizowany zostanie wywiad z dr Agnieszką Kozioł-Kozakowską z Collegium Medicum UJ na temat soków w diecie człowieka
  • W czasie lokowania widzowie będą mogli poznać ciekawe przepisy opracowane na bazie polskich soków z udziałem Katarzyny Cichopek, która także umieści informacje na ten temat na swoim koncie Instagramowym.

 

Aktywności związane z Dniem Soku można także śledzić w naszych kanałach Social Media:

 

Facebook: https://www.facebook.com/apetytnapolskie/

Instagram: https://www.instagram.com/apetytnapolskie/

 

Oraz na stronie: www.apetytnapolskie.com


DZIĘKI PROJEKTOM DOFINANSOWANYM ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH ORAZ PRZY WSPARCIU CZŁONKÓW KUPS, MOGLIŚMY ZAINICJOWAĆ POWYŻSZE AKTYWNOŚCI – ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W DNIU SOKU ORAZ DO DZIELENIA SIĘ TYMI INFORMACJAMI.

Stowarzyszenie KUPS wraz z Członkami KUPS podejmuje wszelkie niezbędne działania aby wspierać branżę sokowniczą w Polsce, stawiając sobie za cel przede wszystkim poprawę jakości soków oraz promocję całej kategorii produktów. Dzięki wspólnym projektom Polska i działający tu producenci mogą pochwalić się doskonałymi wynikami rynkowymi w obszarze produkcji i dystrybucji soków. Jak wskazują badania realizowane przez AIJN, Polska jako jeden z nielicznych krajów w UE w 2017 roku zanotowała wzrost konsumpcji soków i nektarów.

Zapraszamy do czytania i dzielenia się informacjami na blogach i słuchania audycji w RADIO ZET, CHILLI ZET i śledzenie sobotniego wydania programu Pytania na Śniadanie w TVP2

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA DNIA SOKU