Kodeks praktyki
Logowanie
login
hasło
Newsy prasowe

więcej>>

Ukraina: sadów ubyło - jabłek odwrotnieZ ukraińskich statystyk wynika, że w ostatnich 22 latach w kraju tym powierzchnia pod sadami jabłoniowymi zmniejszyła się 3,5 razy. Za to zbiory tych owoców zwiększyły się czterokrotnie.

więcej>>

STOP przekraczaniu norm pozostałości środków ochrony roślin w żywnościOchrona roślin jest istotnym elementem produkcji roślinnej. Uzyskanie oczekiwanej wysokości i jakości plonu jest bowiem możliwe wyłącznie poprzez zapewnienie odpowiedniej kondycji i zdrowotności roślin. Niestety chemiczna ochrona roślin często niesie ze sobą ryzyko dla bezpieczeństwa człowieka oraz dla środowiska.

więcej>>

Sytuacja na rynku mrożonych truskawekWedług prognoz IERiGŻ w sezonie 2017/18 Polska wyeksportuje 91 tys. ton mrożonych truskawek, tj. o ponad 6% mniej r/r, przy produkcji krajowej truskawek ogółem mniejszej o ponad 10% r/r. Niemniej, w okresie od lipca 2017r. do stycznia 2018 r. z Polski wyeksportowano ok. 55 tys. ton mrożonych truskawek (CN 081110) za 71 mln EUR, czyli o 9,3% r/r więcej w ujęciu wolumenowym i 26 % więcej w odniesieniu do wartości. Z powodu wysokich cen, niektórzy z dotychczasowych głównych odbiorców truskawek mrożonych zmniejszyli ich import, ale nadal  obserwowane jest duże zapotrzebowanie na rynkach światowych, co wywiera presję na ceny.

więcej>>

Więcej newsów prasowych

Aktualności
XXI Miedzynarodowe Sympozjum KUPS, 23-25 maja 2018, ŁódźStowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) organizuje XXI Międzynarodowe Sympozjum  pt. „Strategia branży sokowniczej w zmieniających się warunkach rynkowych” w dniach  23-25 maja 2018 roku w Hotelu DoubleTree by Hilton, Łódź.

więcej>>

VII Akademia Foodlex – jakość i bezpieczeństwo żywności, 23-24.05.2018, Radziejowice k/WarszawyStowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków objęło patronatem konferencję z cyklu „VII Akademia Foodlex – jakość i bezpieczeństwo żywności", która odbędzie się w dniach 23-24 maja 2018 r. w Radziejowicach k/Warszawy.

więcej>>

Portal kolacjafirmowa.pl Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków objęła patronatem portal kolacjafirmowa.pl.więcej>>

Więcej aktualności

Członkowie KUPS
Partnerzy branżowi
Partnerzy medialni
Informacje dla branży Członkowie Legislacja Grupy robocze Archiwum

Interpretacje Ministerstwa RolnictwaPublikacjeNewsy prasoweKonferencje, seminaria, szkoleniaStanowiskaLista członkówNasi członkowieKodeks Praktyki AIJNPrzewodniki i zalecenia AIJNPrzewodnik dobrej praktyki Przewodnik QUALI JUICEKrajowe akty prawneUnijne akty prawneKonsultacje społeczneGrupy roboczePrognozowanie zbiorówDane z Global Trade Information Services, Inc201120102009200820072006
Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatność i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij