Strona Główna > Legislacja > Konsultacje społeczne

Konsultacje społeczne "Program rozdawnictwa owoców w szkołach" - School Fruit Scheme

Komisja Europejska powołała Grupę Międzyresortową, która przygotowała wstępną wersję dokumentu konsultacyjnego przedstawiającego cztery możliwości udziału UE w "Programach rozdawnictwa owoców w szkołach" - School Fruit Scheme. Obecnie dokument ten przedstawiony został do konsultacji społecznych. Od pewnego czasu AIJN w imieniu całej branży sokowniczej, zabiega o uwzględnienie w projekcie również rozdawnictwa soków.

Ważną częścią zdrowej diety jest spożywanie owoców i warzyw. UE kładzie nacisk na potrzebę tworzenia spójnych akcji na poziomie europejskim i zwracanie uwagi na rolę Wspólnej Polityki Rolnej, która może kształtować europejską dietę, a szczególnie walczyć z otyłością i nadwagą, a "Program Owoców w Szkole będzie krokiem we właściwym kierunku”.

 Celem Komisji Europejskiej jest stworzenia propozycji programu owoców w szkole, opracowanego na podstawie oceny oddziaływania, korzyści, praktyczności i związanymi z tym kosztami administracyjnymi. Prezentacja propozycji „Programu Owoców w Szkole” będzie uzależniona od wniosków oceniających wartość dodaną na szczeblu europejskim oraz analizę korzyści i trudności różnych opcji.

 Poniżej znajdują się dokumenty legislacyjne wraz z ich tłumaczeniem na język polski. Konsultacje są otwarte do 29 lutego 2008r.

 Więcej informacji na stronach Komisji Europejskiej (strona w jęz. angielskim)

Logowanie
login
hasło
Informacje dla branży Członkowie Legislacja Grupy robocze Archiwum

Interpretacje Ministerstwa RolnictwaPublikacjeNewsy prasoweKonferencje, seminaria, szkoleniaStanowiskaLista członkówNasi członkowieKodeks Praktyki AIJNPrzewodniki i zalecenia AIJNPrzewodnik dobrej praktyki Przewodnik QUALI JUICEKrajowe akty prawneUnijne akty prawneKonsultacje społeczneGrupy roboczePrognozowanie zbiorówDane z Global Trade Information Services, Inc201120102009200820072006
Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatność i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij