2009

Konferencja

Największe spotkanie branży napojów bezalkoholowych w Polsce!

 W dniu 8 grudnia w Hotelu Hyatt w Warszawie odbędzie się pierwsze a jednocześnie najbardziej specjalistyczne wydarzenie kierowane do przedstawicieli branży napojowej w Polsce. Organizatorem spotkania jest Blue Business Media.

więcej>>

Pozycja przemysłu owocowo-warzywnego w zmiennych warunkach gospodarki światowej

14 września 2009 roku na Targach POLAGRA 2009 w Poznaniu, już po raz dziesiąty, odbył się panel dyskusyjny branży owocowo-warzywnej w tym roku pt.: Pozycja przemysłu owocowo-warzywnego w zmiennych warunkach gospodarki światowej”,zorganizowany przez redakcję „Przemysłu Fermentacyjnego i Owocowo-Warzywnego”, Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS), Stowarzyszenie Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego (SITSpoż.), Krajową Radę Przetwórstwa i Zamrażalnictwa Owoców i Warzyw oraz. Panel zgromadził liczne grono przedstawicieli branży sokowniczej.

więcej>>

Bieżąca sytuacja na rynku skupu i przetwórstwa jabłek przemysłowych – akt. na dzień 14.09.2009 r.

Przetwórcy na bieżąco monitorują sytuację na rynku zagęszczonego soku jabłkowego. Utrzymująca się jego duża światowa nadprodukcja jest zasadniczym powodem spadku cen.

 Producentów koncentratu jabłkowego, podobnie jak plantatorów niepokoją obecne niskie ceny jabłek przemysłowych w Polsce. Prowadzi to w dłuższej perspektywie do degradacji potencjału surowcowego
 i w konsekwencji szkodzi zarówno producentom jak i przetwórcom.

więcej>>

Panel Polagra Food 2009

W dniu 14 września 2009 r. podczas targów POLAGRA-FOOD w Poznaniu odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Pozycja przemysłu owocowo-warzywnego w zmiennych warunkach gospodarki światowej”.

więcej>>

Stowarzyszenie KUPS zaangażowane w konsultacje odnośnie projektu „Owoce w szkole”

Członkowie Krajowej Unii Producentów Soków aktywnie włączyli się w konsultacje odnośnie opiniowania strategii wdrażania programu „Owoce w szkole” mającego na celu bezpłatne dostarczenie owoców i warzyw uczniom oraz projektu rozporządzenia Rady Ministrów ustalajągo tryb i procedury uczestnitwa szkół w tym programie.

więcej>>

Konferencja AIJN - EQCS, 29-30 czerwca 2009, Kraków

W dniach 29-30 czerwca br. w hotelu Radisson SAS w Krakowie odbędzie się konferencja AIJN (Stowarzyszenie Przemysłu Soków i Nektarów Unii Europejskiej).

więcej>>

XII Międzynarodowe Sympozjum KUPS, 13-15 maja 2009, Zakopane

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków podjęło inicjatywę organizacji Międzynarodowego Sympozjum pt. „Kondycja branży sokowniczej w obliczu wyzwań najbliższych 5-ciu lat”.

więcej>>

Warsztaty „Szanse zwiększenia konsumpcji poprzez innowacyjne przetwarzanie i zarządzanie jakością” 28-29 maja, ISK Skierniewice

W dniach 28-29 maja 2009 w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach odbędą się warsztaty pt. „Szanse zwiększenia konsumpcji poprzez innowacyjne przetwarzanie i zarządzanie jakością”.

więcej>>

XII Międzynarodowe Sympozjum KUPS 13-15 maja 2009 r., Zakopane

Uprzejmie zapraszamy do uczestnictwa w  XII Międzynarodowym Sympozjum pt. „Kondycja branży sokowniczej w obliczu wyzwań najbliższych 5 lat”, organizowanego w dniach 13-15 maja 2009 roku w Hotelu Mercure w Zakopane.

więcej>>

Konferencja 21 maja 2009 na temat:

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) jest partnerem konferencji organizowanej przez Redakcję fresh & cool market.

więcej>>

Konferencja KUPS

W dniu 06.04.2009 Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) zorganizowało konferencję: „ Współpraca szansą na nadchodzące zagrożenia”, poświęconą problemom występującym w branży produkcji i przetwórstwa owoców przemysłowych, w obliczu narastającego kryzysu i silnej konkurencji zewnętrznej.

więcej>>