2008

XII Międzynardowe Sympozjum KUPS 13-15 maja 2009, Zakopane

Kolejne, XII Sympozjum KUPS „Kondycja branży sokowniczej w obliczu wyzwań najbliższych 5 lat” odbędzie się w dniach 13-15 maja 2009 w Hotelu Mercury Kasprowy w Zakopanem.

więcej>>

Stanowisko KUPS odnośnie bieżącej sytuacji na rynku jabłek akt. na dzień 31.10.2008r.

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) wystosowało poniższe Stanowisko do Wicepremiera Waldemara Pawlaka oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego.

więcej>>

Spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia KUPS z Dyrektorem Michelle Ottati i Eurodeputowanym Bogdanem Golik

Przedstawiciele Stowarzyszenia KUPS spotkali się z Szefem Wydziału Promocji Produktów Rolnych w Komisji Europejskiej Michele Ottati i Eurodeputowanym Bogdanem Golik na stoisku Przemysłu Fermentacyjnego i Owocowo – Warzywnego podczas Targów POLAGRA FOOD 2008.

więcej>>

Panel Polagra - Food 2008

Podczas targów POLAGRA-FOOD w Poznaniu w dniu 17 września 2008 r. odbył się panel dyskusyjny pt. „Możliwości ekspansji produktów branży owocowo-warzywnej na rynki UE i krajów trzecich"

więcej>>

Spotkanie panelowe

Redakcja miesięcznika „Przemysł Fermentacyjny i Owocowo-Warzywny” wspólnie z Krajową Unią Producentów Soków (KUPS) oraz Krajową Radą Przetwórstwa i Zamrażalnictwa Owoców i Warzyw przy SITSpoż serdecznie zapraszają na spotkanie panelowe producentów surowców i przetwórców pt. „Możliwość ekspansji produktów branży owocow - warzywnej na rynki UE i krajów trzecich”, które odbędzie się podczas targów POLAGRA-FOOD w Poznaniu w dniu 17 września 2007 r. w godz. 14.00-17.00, pawilon 14B, sala AB.

więcej>>

Uroczystości pogrzebowe profesora Szczepana Aleksandra Pieniążka – 08.09.2008r.

Na cmentarzu Bródnowskim w Warszawie odbyła się uroczystość pogrzebowa profesora Szczepana Aleksandra Pieniążka.

więcej>>

KOMUNIKAT odnośnie aktualnej sytuacji na rynku jabłek przemysłowych aktualny na dzień 3 września 2008r.
Treść do pobrania poniżej:

więcej>>

KOMUNIKAT Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) odnośnie bieżącej sytuacji na rynku jabłek przemysłowych

W nawiązaniu do bieżącej sytuacji na rynku jabłek przemysłowych Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) potwierdza stałą gotowość do dialogu ze Związkiem Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej i próbę rozwiązania zaistniałej sytuacji.

więcej>>

Warsztaty szkoleniowe pt. ,,Wykorzystywanie biosensorów do badania jakości mikrobiologicznej soków - projekt QUALI- JUICE" 10.07.2008r. Łódź

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) jest jedną z 17 jednostek organizacyjnych z 6 krajów UE aktywnie uczestniczące w międzynarodowym projekcie QUALI JUICE "Zapewnienie jakości i rozwój systemu wczesnego ostrzegania mikrobiologicznego psucia się soków owocowych dla europejskiego przemysłu soków owocowych".


Mapka dozjadowa do Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, Politechnika Łódzka

więcej>>

Konferencja z okazji 50-lecia AIJN, 24 czerwca 2008

Z okazji 50-lecia założenia Stowarzyszenia AIJN (European Fruit Juice Association) w dniu 24 czerwca 2008 roku w Brukseli odbędzie się konferencja.
 W trakcie konferencji zaplanowano tematy związane m.in. ze światowym rynkiem soków owocowych oraz zagadnienia dotyczące roli soków w zdrowej diecie oraz ich wartości odżywczej.

więcej>>

XI Międzynarodowe Sympozjum KUPS - "Kondycja branzy sokowniczej w obliczu wyzwań najbliższych 5 lat" 14-16 maja 2008, Bronisławów

Kolejne, XI Sympozjum KUPS „Kondycja branży sokowniczej w obliczu wyzwań najbliższych 5 lat” odbędzie się w dniach 14 – 16 maja 2008 w Hotelu Magellan, Bronisławów.

więcej>>

Workshop EQCS oraz International Fruit World 2008 - 21-23 kwietnia 2008

W dniach 21-23 kwietnia 2008 roku we Frankfurcie w Niemczech odbędą się warsztaty szkoleniowe EQCS (Europejski System Kontroli Jakości soków i nektarów) oraz International Fruit World 2008 (IFW).

więcej>>

Spotkanie panelowe - "Rynek soków oraz baza surowcowa do ich produkcji" 8 kwietnia 2008r. Warszawa

Uprzejmie zapraszamy Państwa na spotkanie panelowe „Rynek soków oraz baza surowcowa do ich produkcji” przedstawicieli związków, organizacji oraz grup producentów owoców z przedstawicielami zakładów przetwórstwa owocowego. Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia br., o godz. 12:00 w sali A, ul. Rakowiecka 36 w Warszawie (budynek Instytutu Biotechnologii i Przemysłu Rolno-Spożywczego).

więcej>>

Konferencja Naukowo-Techniczna "Woda i Ścieki w Przemyśle Spożyczym" 15-16 kwietnia 2008r. w Warszawie

Konferencji Naukowo-Techniczna ,,Woda i Ścieki w Przemyśle Spożywczym’’, odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2008 r. w Warszawie w hotelu Boss.

więcej>>

Warsztaty nt. pomocy de minimis w dn. 6 marca 2008

Wychodząc naprzeciw potrzebom potencjalnych beneficjentów pomocy de minimis, serdecznie zapraszamy na warsztaty szkoleniowe prowadzone przez specjalistów w tym zakresie. Proponujemy Państwu udział w jednodniowych warsztatach szkoleniowych nt. „Pomocy de minimis” organizowanych w dniu 6 marca 2008 (czwartek) w Warszawie o godz. 11.00. (ul. Rakowieckia 36, sala 321, w budynku Instytutu Biotechnologii i Przemysłu Rolno-Spożywczego).

więcej>>

Konferencja

Konferencja "Organizacja rynku owoców i warzyw w Unii Europejskiej i Polsce" odbędzie się w Warszawie 22 lutego 2008 r. w  Hotelu Marriott.
 Celem konferencji jest przedstawienie polskim producentom owoców, warzyw i soków wspólnej organizacji rynku owoców i warzyw UE po pierwszych dwóch miesiącach od wejścia w życie reformy uzgodnionej we wrześniu 2007r.

więcej>>

11th International Symposium of KUPS -

The Polish Association of Juices Producers (KUPS) organizes again its annual symposium for juice industry. This year symposium will take place in Hotel Magellan, Bronisławów from 14 till 16 of May. The main focus of the symposium will be situation of juice industry in view of challenges in the next five years.

więcej>>

Warsztaty szkoleniowe pt. „Szczegółowe warunki i tryb przyznawania pomocy finansowej w ramach działania

Przyjęcie przez Komisją Europejską Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 nastąpiło w lipcu 2007 roku. Program określa zakres i formę wsparcia obszarów wiejskich w Polsce w kolejnym okresie programowania, to jest w latach 2007-2013. Finansowany jest zarówno z budżetu UE (Fundusz EFRROW), jak i z krajowych środków publicznych. Łączna suma to ok. 17,2 mld euro.

więcej>>