Strona Główna > Informacje dla branży > Publikacje > Raport z działalności EFSA w 2011 roku

Raport z działalności EFSA w 2011 roku

W 2011 roku EFSA pracowała nad oceną regulowanych produktów, zagwarantowaniem niezależności i integralności prac EFSA oraz reagowaniu na sytuacje kryzysowe.

EFSA w 2011 roku wydała 658 opinii naukowych, sprawozdań oraz wytycznych i oświadczeń. Wśród tych opinii ok. 58% dotyczyło produktów regulowanych. Zakończono ocenę końcową cyklu oświadczeń zdrowotnych „general function”. Są to wnioski złożone w odniesieniu do produktów, które dotyczą wzrostu, rozwoju i funkcjach organizmu, funkcji psychologicznych i behawioralnych oraz odchudzania i kontroli wagi.

W obliczu pojawiających się problemów bezpieczeństwa żywności np. w postacie epidemii E. coli która wystąpiła w Niemczech i we Francji, EFSA m.in. proponuje wzmocnić wewnętrzne systemy i procedury w odniesieniu do sprawowania państwowej kontroli łańcucha żywnościowego.

EFSA w 2011 roku rozpoczęła pracę nad wewnętrzną reorganizacją w celu lepszego wykorzystania swoich zasobów, wzmocnienia efektywności i zapewnienia wyższej jakości usług dla swoich klientów. Restrukturyzacja odbywała się stopniowo w ciągu całego 2011 roku i ma zostać zakończona w 2012 roku. Już w 2011 r. EFSA zaoszczędziła ok. 1,98 mln Euro w wyniku ogólnej poprawy efektywności.

W poniższych plikach znajdziecie Państwo szczegółowe podsumowania działalności EFSA w 2011 roku.

 

Logowanie
login
hasło
Informacje dla branży Członkowie Legislacja Grupy robocze Archiwum

Interpretacje Ministerstwa RolnictwaPublikacjeNewsy prasoweKonferencje, seminaria, szkoleniaStanowiskaLista członkówNasi członkowieKodeks Praktyki AIJNPrzewodniki i zalecenia AIJNPrzewodnik dobrej praktyki Przewodnik QUALI JUICEKrajowe akty prawneUnijne akty prawneKonsultacje społeczneGrupy roboczePrognozowanie zbiorówDane z Global Trade Information Services, Inc201120102009200820072006
Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatność i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij