Udany sezon na maliny

Agrobiznes TVP

Zadowoleni mogą być za to producenci malin. Pierwsze zbiory są niezłe, ceny również. W malinowym zagłębiu na Lubelszczyźnie plantatorzy dostają około 4-5 złotych za kilogram. Ale podkreślają, że to cena minimalna, poniżej której - uprawa malin przestanie się opłacać - podano w programie "Agrobiznes" w TVP.

Maliny nieźle obrodziły a dojrzewaniu owoców i zbiorom sprzyja pogoda. Owoców jest dużo , są dorodne i smaczne. Uprawa malin jest opłacalna jeśli cena oscyluje w okolicach czterech pięciu złotych za kilogram. Taką właśnie proponują skupy owoców na Lubelszczyźnie.



Źródło: www.portalspozywczy.pl z dnia 11.07.2014 roku