Plantatorzy z Małopolski otworzyli zakład produkujący koncentraty owocowe

portalspozywczy.pl / pr

29 sierpnia 2013 w Olszanie, koło Nowego Sącza odbyło się uroczyste otwarcie Zakładu Przetwórczego Owoc Łącki Sp. z o.o., który będzie produkował koncentraty z jabłek i owoców miękkich. Fabryka należy do Sądeckiej Grupy producentów Owoców i Warzyw "Owoc Łącki" działającej na rynku od 2003 roku i zrzeszającej 74 gospodarstwa. Grupa posiada już jeden Zakład w Łącku, gdzie w 39 komorach chłodniczych mieści się około 8 tysięcy ton owoców. Generalnym wykonawcą całej linii technologicznej jest B and P Engineering.

Zakład w Olszanie jest wyposażony w najnowocześniejsze, dostępne urządzenia do produkcji koncentratów o zdolności przetwórczej na poziomie 400 ton jabłek na dobę i 200 ton owoców kolorowych.

B&P Engineering w Zakładzie Owoc Łącki zainstalowało stację wyparną drugiej generacji wraz ze zmodernizowanym układem pozyskania aromatu. Zastosowano też innowacyjną, bardziej wydajną stację ultrafiltracji. Proces produkcyjny jest w pełni zautomatyzowany z wizualizacją i archiwizacją danych na każdym etapie produkcji.

Działalność zakładu ma wypełnić lukę po likwidacji Zakładu Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Expol. Zapewni rynek zbytu owoców dla lokalnych plantatorów. Otwarcie tego zakładu to ważne wydarzenie dla rozwoju lokalnego sadownictwa.

 

 

Źródło: www.portalspozywczy.pl z dnia 11.09.2013 roku