Konferencja w Kazimierzu Dolnym 25 maja 2010 roku, organizatorzy: Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków i Stowarzyszenie Przetwórców Owoców i Warzyw

W dniu 25 maja 2010 roku w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbyła się konferencja organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) oraz Stowarzyszenie Przetwórców Owoców i Warzyw w Lublinie.

Pani dr Bożena Nosecka z IERGiŻ i pani Anna Jaworska z Centrali BGŻ przedstawiły sytuację na rynku owoców i warzyw oraz ich przetworów. Przedstawiciele Stowarzyszenia KUPS: pan Piotr Trojanowicz, przewodniczący Sekcji Producentów Zagęszczonych Soków Owocowych (SK), pan Jarosław Dybus, zastępca przewodniczącego Sekcji Producentów Zagęszczonych Soków Owocowych (SK) oraz pani Barbara Groele, sekretarz generalny KUPS omówili bieżące problemy branży sokowniczej , proponowane działania odnośnie wypracowywania i zacieśniania współpracy producentów zagęszczonych soków owocowych z producentami mrożonych owoców i warzyw oraz aktywność KUPS na rzecz przetwórców w szczególności szerokie działania promocyjne owoców, warzyw i wyrobów sokowniczych (projekt „Marchewka” i projekt „5 porcji warzyw, owoców i soków).
 Przedstawiciele Stowarzyszenia Przetwórców Owoców i Warzyw w Lublinie zaprezentowali bardzo ważny temat dotyczący możliwość uzyskania preferencyjnej ceny na dostawę energii elektrycznej dla grupy przetwórców.
 Na zakończenie konferencji wystąpili przedstawiciele firmy Syngenta Crop Protection Sp. z o.o., która poruszyła problem ochrony roślin i nasion dla przemysłu owocowo- warzywnego oraz firmy SSI Schaefer Sp. z o.o. - producenta wyposażenia magazynowego.

 Obrady konferencyjne zakończyła uroczysta kolacja, podczas której w kuluarach żywo dyskutowano na tematy omawiane na konferencji oraz inne bieżące tematy związane z branżą owocowo – warzywną.

1276243688
Pan Piotr Trojanowicz (KUPS) i Pan Jan Danilczuk (SPOiW)
1276243752
Pani dr Bożena Nosecka (IERGiŻ)
1276243812
Pani Barbara Groele (KUPS), pan Piotr Trojanowicz (KUPS) i pan Jarosław Dybus (KUPS)