Produkty z logo CP

Charakterystyka produktów CP


Produkty posiadające na opakowaniu logo Certyfikowany Produkt (CP) wyróżniają się ponadprzeciętną powtarzalną jakością handlową.

Produkty z logo CP charakteryzują się wysoką zawartością składników odżywczych, umożliwiającą posługiwanie się oświadczeniami żywieniowymi i/lub zdrowotnymi zgodnie z wymaganiami ROZPORZĄDZENIE (WE) NR 1924/2006 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 20 grudnia 2006 r. w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących żywności wraz z późn. zmianami.

Do produktów oznaczonych logo CP nie wolno dodawać cukrów i innych substancji słodzących (słodzików), a pożądaną słodycz osiągnięto poprzez mieszanie surowców i /lub soku i/lub soku zagęszczonego. Nie zawierają również żadnych substancji konserwujących, sztucznych barwników ani aromatów innych niż pochodzące z owoców lub warzyw.

Dodatkowo soki owocowe odznaczone znakiem jakości CP muszą spełniać wymagania dobrowolnego Kodeksu Praktyki Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Soków (AIJN).


Wszystkie produkty odznaczone znakiem CP odznaczają się pełną identyfikowalnością, co oznacza, że możliwe jest prześledzenie całego cyklu produkcyjnego od producenta owoców lub warzyw aż do produktu końcowego, czego skutkiem jest dobór najwyższej jakości surowców oraz dbałość o każdy etap łańcucha produkcyjnego zapewniająca otrzymanie produktu gotowego o wysokiej wartości odżywczej.


Produkty wyróżnione logo CP


Produkty, które uzyskały znak jakości Certyfikowany Produkt:

  • Produkt …………… Producent………… Dostępny w sklepach……….

[ZDJĘCIE]

  • Produkt …………… Producent………… Dostępny w sklepach……….

[ZDJĘCIE]