Seminarium Krajowej Unii Producentów Soków

W dniu 27 października 2005 roku w Hotelu "Merucure" w Warszawie odbyło się Seminarium KUPS, którego tematem było „Aspekty prawne zapewnienia uczciwej konkurencji i odpowiedzialność za produkt"

„Aspekty prawne zapewnienia uczciwej konkurencji i odpowiedzialność za produkt były tematem seminarium Krajowej Unii Producentów Soków, które odbyło się w dniu 27 października 2005 roku w hotelu Mercure w Warszawie. Pani Joanna Markowska z MRiRW przedstawiała zmiany w prawodawstwie krajowym dotyczącym znakowania środków spożywczych, wynikające z nowych przepisów Unii Europejskiej. Dużym zainteresowaniem uczestników seminarium cieszyły się wystąpienia dr Pawła Podreckiego i dr Zbigniewa Okonia z „Traple Podrecki Konarski Kancelaria Prawna” na temat zasad stosowania oznaczeń przedsiębiorców i ich ochrony oraz odpowiedzialność producentów za treści przekazywane w reklamie. Magdalena Wantuch z wydziału Kontroli Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych i Środków Produkcji Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych przedstawiła referat na temat jakości handlowej soków
 i nektarów w świetle przeprowadzonych kontroli. Martin Greeve (SGF/QUISEE) przedstawił wykład dotyczący znakowania i jakości soków i nektarów w Unii Europejskiej.

1142248456
Otwarcie Seminarium Krajowej Unii Producentów Soków - prof. Witold Płocharski, Wiceprezes KUPS
1142248469
Jeden z prelegentów - pani Joanna Markowska z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
1142254476
dr Paweł Podrecki i dr Zbigniew Okoń w prez. dot. oznaczeń przedsiębiorców i produktów