WEBINAR: Warzywa i owoce na zdrowie - znaczenie odpowiedniego spożycia warzyw i owoców w profilaktyce chorób 18.02.2021r.

Zbilansowana dieta ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie bez powodu eksperci ds. żywienia podkreślają, że co najmniej połowę spożywanych posiłków powinny stanowić warzywa i owoce – są one niezwykle bogate w liczne składniki odżywcze, które pozytywnie wpływają na organizm. O ich roli w codziennym żywieniu będzie można posłuchać już 18.02.2021 r. o godz. 18:00 na webinarze pt. „Warzywa i owoce na zdrowie – znaczenie odpowiedniego spożycia warzyw i owoców w profilaktyce chorób”.

Ekspert: dr Beata Piórecka z Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, przedstawi najważniejsze dane, dotyczące wpływu spożycia warzyw i owoców na funkcjonowanie organizmu.

Na webinarze odpowiemy na pytania:

- Dlaczego warzywa i owoce mają właściwości prozdrowotne?

- Jakie dokładnie składniki odpowiadają za ten efekt?

- Jakim chorobom można przeciwdziałać poprzez odpowiednią dietę?

- Jakie są aktualne zalecenia w zakresie spożywania warzyw, owoców i ich przetworów?

- Obalimy też mity na temat cukru w owocach.

Webinar „Warzywa i owoce na zdrowie” to wyśmienita okazja do przyswojenia rzetelnej, jakościowej wiedzy, podanej w prostej, przystępnej formie. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu poprzez rejestrację – link dostępny tutaj.

 

Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw