3403.png

5 kolorów zdrowia na Pałacu Kultury i Nauki – czyli świętujemy Światowy Dzień Owoców i Warzyw!

07.10.2020

Kategoria:

W piątek 16.10.2020 celebrujemy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej właśnie okazji w piątkowy wieczór Pałac Kultury i Nauki rozbłyśnie pięcioma kolorami! Barwna iluminacja zwróci uwagę mieszkańców Warszawy na to nietypowe święto oraz na rolę, jaką pełnią w diecie owoce, warzywa oraz ich przetwory, w tym soki.

Widowisko z przekazem

Iluminacja wyświetlana w centrum Warszawy będzie wydarzeniem widowiskowym, zwracającą uwagę przechodniów, jednocześnie zawierającym ważny element edukacyjny. Każdy z 5 kolorów (żółto-pomarańczowy, czerwony, zielony, fioletowy, biały) reprezentują 5 grup kolorystycznych owoców i warzyw. Każda z nich natomiast odnosi się do innych głównych właściwości prozdrowotnych, które charakteryzują daną grupę. Aby zapewnić organizmowi różnorodne, niezbędne fitoskładniki, warto spożywać owoce, warzywa i soki ze wszystkich 5 grup kolorystycznych.

Nie tylko od święta

Zgodnie z zaleceniami ekspertów ds. żywienia, każdego dnia powinniśmy spożywać min. 800 g warzyw, owoców oraz ich przetworów, najlepiej w podziale na 5 porcji. Jedną porcję może stanowić np. szklanka soku (200 ml), który podobnie jak warzywa i owoce, z których powstał stanowi źródło cennych dla zdrowia substancji odżywczych.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Organizatorzy owocowo-warzywnej iluminacji PKiN zapraszają do wspólnego świętowania wszystkich warszawiaków, a osoby spoza stolicy do śledzenia relacji z wydarzenia na profilu Apetyt na polskie na Facebooku i Instagramie. Iluminacja rozpocznie się 16 października 2020 r. o godzinie 19:00. Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków. W jego realizację włączyło się też 16 partnerów – organizacji skupiających polskich producentów oraz przetwórców owoców i warzyw.

Więcej informacji na apetytnapolskie.com

Kategorie: