Stowarzyszenie KUPS obecne podczas konferencji w Senacie „Wyzwania i perspektywy rozwoju rynku owoców i warzyw” 15.02.2023, Warszawa

10.02.2023

Kategoria:

W dniu 15 lutego 2023 roku odbędzie się w Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi konferencja  pt. „Wyzwania i perspektywy rozwoju rynku owoców i warzyw” podczas której dr inż Barbara Groele poruszy temat Edukacja, promocja i znakowanie elementami rozwoju rynku owoców, warzyw i ich przetworów.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane tematy związane z charakterystyką rynku owocowo – warzywnego, wyzwania i innowacje produkcji owoców i warzyw, ale również zagadnienia związane z bezpieczeństwem, edukacją, promocją i znakowaniem żywności wartością odżywczą, w tym systemem Nutri-Score.

Prelegentami są m.in. eksperci z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB, Instytutu Ogrodnictwa – PIB oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W spotkaniu również weźmie udział Wicepremier Henryk Kowalczyk, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 13 lutego bezpośrednio do Sekretariatu Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi na adres:

Informacje dostępne są również na stronie Senatu: https://www.senat.gov.pl/prace/kalendarz/event,7326,wyzwania-i-perspektywy-rozwoju-rynku-owocow-i-warzyw.html?type=2

Pliki do pobrania:

Kategorie: