3556.jpg

11 maja Dniem Bez Śmiecenia. Wspólnie zadbajmy o naszą planetę!

10.05.2021

Kategoria:

11 maja obchodzimy Dzień Bez Śmiecenia. W tym roku jest to już 15 edycja edukacyjnej kampanii, którą od 2007 roku prowadzi Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Tym razem zorganizowana została ona pod hasłem „Odpady to nie śmieci – to surowce! #WidzęWięcej”, a jej celem jest przypomnienie reguł segregacji odpadów.

Śmieci są dużym problemem, z którym zaczynamy sobie radzić

W 2007 roku, gdy Rekopol ruszał z pierwszymi działaniami dotyczącymi zwiększania świadomości problemu generowania odpadów przez człowieka, w Polsce zebrano ponad 10 000 tys. ton odpadów komunalnych, z których jedynie 513 tysięcy ton stanowiły odpady zebrane selektywnie. Stan na rok 2019 był zgoła odmienny – wzrosła co prawda ilość zebranych odpadów (do 12 753 tys. ton), ale udział tych zebranych selektywnie był też znacznie większy (3 977 tys. ton)1.  Wpływ na tę sytuację miały z pewnością wprowadzone regulacje dotyczące zbiórki odpadów, ale też i działania informacyjne dotyczące prawidłowej segregacji.

My zachęcamy Was do podjęcia kroków mających na celu przyczynienie się do zmniejszenia produkcji odpadów. Podpowiadamy, co możecie zrobić, aby włączyć się w obchody Dnia Bez Śmiecenia.

Dzień Bez Śmiecenia okazją do zwiększenia wiedzy o recyklingu odpadów

Każdy z nas może włączyć się w walkę z przetwarzaniem  odpadów, właściwie je segregując. Upewniając się, że wrzucacie śmieci do właściwego kontenera, zwiększacie szansę na to, że rzeczy, których już nie potrzebujecie, zyskają drugie życie.

Kategorie: