30 maja - Dzień Soku na www

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ SOKU!

19.06.2024

Kategoria:

Światowy Dzień Soku obchodzony 30 maja jest okazją aby celebrować picie soków.

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) aktywnie włączyło się w świętowanie tego ważnego dnia poprzez:

 1. Współpracę z 10 twórcami internetowymi, których zaprosiliśmy na spotkanie pt. Zadbaj o siebie w warecko-grójeckim – największych zagłębiu sadów w Europie!

Goście wśród grusz i jabłoni dowiedzieli się od ekspertki ds. sadownictwa o uprawie drzew owocowych oraz jak wygląda droga z drzewka do… szklanki 😊 Wysłuchali również ekspertki ds. dietetyki, która opowiedziała o najważniejszych zasadach dbania o siebie, w tym o spożywaniu warzyw, owoców i soków. Aby na koniec stworzyć piękny kontent, w którym rolę główną grały oczywiście soki!

 • – Byłem w gwiazdkowych restauracjach Michelin, na wystawnych rodzinnych uroczystościach, na eventach, gdzie korporacyjny blichtr sięga zenitu, ale tak cudownego stołu jeszcze nie widziałem. To było coś niesamowitego!… – tak swój post na temat wspomnianego spotkania zaczął twórca profilu zyciepopracy. Przypomniał on też m.in., że dbanie o siebie nie musi być trudne oraz, że szklanka soku może stanowić 1 z 5 zalecanych dziennych porcji warzyw i owoców. W Instastories przedstawił natomiast prozdrowotne zalety soku jabłkowego, marchwiowego i pomidorowego.
 • Panstwo_chilkowscy przygotowali piekną rolkę oraz instastories, podkreślając, że Światowy Dzień Soku to świetna okazja do wdrożenia zdrowego nawyku picia szklanki soku dziennie. 
 • Joanna Kozłowska z profilu dziewczynodzialaj w ramach relacji z wydarzenia przygotowała rolkę oraz Instastories. W materiałach przypomniała m.in., że szklanka soku może stanowić 1 z 5 zalecanych dziennych porcji warzyw i owoców.
 • Agata z profilu mum_takjakty przygotowała natomiast post oraz Instastories i przedstawiła swoim obserwatorom proste sposoby na dbanie o siebie, w tym oczywiście spożywanie warzyw, owoców i soku jako jednej z zalecanej porcji.
 • Gabi z profilu chociazby opublikowała serię Instastories przedstawiających relację z wydarzenia, zachęcających do picia soków oraz przedstawiających fakty o tych produktach.
 • Influencerka jestem_amanda zamieściła nastrojową rolkę oraz serię Instastories, przypominając, że szklanka soku może stanowić 1 z 5 zalecanyh dziennych porcji warzyw i owoców oraz zachęcając do dbania o siebie.
 • Piękny materiał ze spotkania pojawił się również na profilu influencerki dominika.surmik, a swój post zaczęła ona zdaniem: „Jako miłośniczka owoców i warzyw nie wyobrażam sobie nie korzystać z dobroci, jakimi są soki owocowe i warzywne! 🍎🍅🥕”.
 • Na profilu stefanska_paula pojawił się post z klimatycznymi zdjęciami ze spotkania oraz Instastories. Influencerka, w swoich materiałach poinformowała swoich odbiorców, że sok jest świetną alternatywą, gdy nie ma się pod ręką warzyw czy owoców.
 • Influencerka aleglodomorek zachęciła natomiast do sięgania po lokalne warzywa, owoce i powstające z nich soki. Przypomniała również, że szklanka takiego soku może stanowić 1 z 5 zalecanych porcji warzyw i owoców.

Zarówno same materiały filmowe oraz zdjęciowe zaproszonych influencerów, jak i ich przekaz, spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem obserwujących. Pojawiło się wiele pochlebnych komentarzy, przyznających, że dana rolka czy post zachęcił do spożywania soków. Nic dziwnego. Było pięknie i apetycznie, a przedstawione informacje w sposób merytoryczny podkreślały zalety spożywania soków. 😊

 • Czytelników portali grupy mediowej Polska Press przekonaliśmy natomiast, że Dbanie o siebie nie musi być trudne, a materiał został wzbogacony wypowiedziami dr hab. n. o zdr. Agnieszki Kozioł-Kozakowskiej. Materiał pojawił się w blisko 600 serwisach!
 • W ramach współpracy z Polska Press pojawiliśmy się również w tytułach drukowanych. Zamieściliśmy w nich artykuł przedstawiający 5 prostych kroków do dbania o siebie. Prosty i inspirujący materiał poradnikowy przypomniał o najważniejszych elementach dbania o siebie, o których bardzo często pamiętamy tylko w teorii…

Tegoroczny Światowy Dzień Soku pozostawił po sobie wiele pięknych i merytorycznych materiałów.

 Zapraszamy do zapoznania się z nimi wszystkimi 😊

Kategorie: