Konsument Ma Prawo 1024x576

Debata System Nutr-Score zagrożeniem dla branży rolno – przetwórczej podczas Targów WorldFood Poland 2022, 5 kwietnia 2022, Warszawa

29.03.2022

Kategoria:

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych i uczestników Targów WorldFood 2022 na debatę zorganizowaną podczas Targów pt. System Nutr-Score zagrożeniem dla branży rolno – przetwórczej.

Debata odbędzie w się w dniu 5 kwietnia 2022 roku w godzinach 14:00 – 15:00 podczas WorldFood Poland w Centrum Targowo-Wystawienniczym EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Nutri-Score to system znakowania żywności, który coraz częściej można zobaczyć na produktach spożywczych w polskich sklepach. W swoim założeniu miał przekazywać rzetelną informację o wartości odżywczej. W rzeczywistości niestety pokazuje tylko ogólną informację o wartości żywieniowej, która może wprowadzać w błąd. Ze względu na swoją specyfikę system jest skierowany wyłącznie do zdrowej, dorosłej części społeczeństwa. A dodatkowo deprecjonuje produkty naturalne, tradycyjne, regionalne czy ekologiczne.

Prowadząca debatę:

Emilia Hahn, Prezes Zarządu PR Hub Sp. z o.o.

Uczestnicy debaty:

Witold Boguta, Prezes Zarządu Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw- Spółdzielnia Osób Prawnych

Izabela Byszewska, Prezes Zarządu Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego

Witold Choiński, Prezes Zarządu Związek Polskie Mięso

Barbara Groele, Sekretarz Generalny Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków

Ewa Muszalska, Kierownik Zespołu Technologii Jakości Surowca i Produktów, Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny

Marian Sikora, Przewodniczący Rady Federacja Branżowych, Związków Producentów Rolnych

Więcej informacji o Targach WorldFood: https://www.worldfood.pl/

Serdecznie zapraszamy!

Kategorie: