Strona KUPS PDŻ2

Piknik „Poznaj Dobrą Żywność” – apetyt na polskie cieszy się popularnością

27.05.2024

Kategoria:

W niedzielę, 26 czerwca 2024r. byliśmy obecni na Pikniku „Poznaj Dobrą Żywność” organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Podczas wydarzenia mieliśmy możliwość bezpośredniego spotkania z rodzicami, dziadkami, dziećmi i edukowania ich na temat zdrowego odżywiania w tym roli owoców, warzyw i soków w diecie. To była wspaniała okazja, aby spędzić ten dzień razem z mamami, z dziećmi, z całą rodziną, bo Piknik PDŻ to święto polskiej żywności i święto całej rodziny.

Informacji o zasadach zdrowego odżywiania nigdy za wiele, dlatego bawiąc edukowaliśmy, zwracając szczególną uwagę m.in. na wartość odżywczą soków z owoców i warzyw i rolę w codziennej diecie.  Podczas zabawy dzieci dowiedziały się również ile porcji warzyw i owoców powinny spożywać w ciągu dnia i że jedną z porcji może być jedna szklanka soku.

Nie zabrakło również atrakcji dla rodziców. Na stoisku można było skorzystać z porad dietetyka, Anny Adamczak, która odpowiadała na wszystkie pytania i edukowała o zasadach zdrowego odżywiania.

Podczas pikniku dzieci i dorośli mogły skosztować soków warzywnych i owocowych, a eksperci przypominali, że szklanka soku może stanowić 1 z  5 zalecanych porcji warzyw i owoców dziennie.

Kategorie: