Branża
Branża > Informacje dla branży > Konferencje, seminaria, szkolenia > Kongres Polska Wieś XXI, 27-28.04.2022r., Warszawa

Kongres Polska Wieś XXI, 27-28.04.2022r., Warszawa

Stowarzyszenie KUPS objęło patronatem Kongres Polska Wieś XXI – Europejski Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa, który odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2022 roku w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Punktem wyjścia do organizacji Kongresu „Polska Wieś XXI – Europejski Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa” są długofalowe polityczne cele Unii Europejskiej, określone w:

  • Europejskim Zielonym Ładzie (European Green Deal), w tym w szczególności w – Strategii od pola do stołu (Farm to Fork)
  • Strategii na rzecz bioróżnorodności (Biodiversity strategy) – obejmującej stricte rolnictwo i obszary wiejskie
  • Pakiecie Gotowi na 55 (Fit for 55) – dotyczącym klimatu, energii i transportu

Celem nadrzędnym Pierwszego Kongresu będzie przedstawienie konkretnych rozwiązań i przykładów pokazujących, że rolnictwo i obszary wiejskie to nie tylko miejsce produkcji i dostarczania bezpiecznej żywności. To także ważny sektor gospodarki biorący aktywny udział w działaniach na rzecz łagodzenia zmian klimatu oraz wspierający bezpieczeństwo energetyczne.

Kongres ma na celu wypracowywanie pakietu rozwiązań i rekomendacji dla polskiej administracji oraz instytucji Unii Europejskiej.

Rejestracja i więcej informacji w linku: https://kongrespolskawies.pl/pl/