Branża
Branża > Informacje dla branży > Konferencje, seminaria, szkolenia > V Narodowy Kongres Żywieniowy, 17.10.2020r., online

V Narodowy Kongres Żywieniowy, 17.10.2020r., online

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków jest partnerem V Narodowego Kongresu Żywieniowego, który odbędzie się w dniu 17 października. W tym roku wydarzenie odbędzie się online, a tematem przewodnim jest DIETA DLA ZDROWIA I PLANETY.
Jak co roku Kongres będzie miejscem na wymianę doświadczeń, wiedzy i teorii z zakresu żywienia oraz zdrowia.  Eksperci z dziedziny medycyny, żywienia i dietetyki podejmją różnorodne tematy zachęcajac do dyskusji wszystkich uczestników. Poznamy odpowiedzi na nurtujące wielu z nas pytania, jak np.  co możemy zrobić dla poprawy stanu naszego zdrowia i naszej planety? Bądź, czy dieta roślinna to dobre rozwiązanie dla każdego?
Wśród panelistów, w strefie merytorycznej obecne będą również ekspertki z ramienia naszego serwisu www.apetytnapolskie.com – dr hab. Dominika Głąbska, prof. SGGW oraz prof. dr hab. Dominika Guzek z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wraz z wykładem pt.: Gęstość odżywcza i walory prozdrowotne warzyw, owoców i ich przetworów. Zachęcimy uczestników do włączenia większej ilości warzyw, owoców i ich przetworów takich jak soki do codziennej diety. Wyjaśnimy, dlaczego zbilansowana dieta, to taka która zawiera co najmniej 400 g tych produktów w ciągu dnia, najlepiej w podziale na 5 porcji, pamiętając przy tym, że jedną z nich może stanowić szklanka (200 ml) ulubionego soku.
Co więcej, w strefie kulinarnej, którą poprowadzi Grzegorz Łapanowski, również będziemy obecni wraz z kolejnym naszym ekspertem – dr Agnieszką Kozioł-Kozakowską, dietetyk, specjalistką zdrowia publicznego, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Nasz ekspert przybliży uczestnikom rolę warzyw, owoców i soków w codziennej zbilansowanej diecie. Wyjaśni, że to właśnie te  produkty przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz dobrego samopoczucia.
Dodatkowo dostępne będzie wirtualne stoisko apetytnapolskie.com.
Więcej informacji i rejestracja pod linkiem: https://kongres-zywieniowy.waw.pl/