Branża
Branża > Informacje dla branży > Konferencje, seminaria, szkolenia > VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, 29.04.2017, Warszawa

VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, 29.04.2017, Warszawa

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) zostało partnerem VIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbędą się w dniu 29 kwietnia 2017 roku w Warszawie.

– To największy w Polsce turniej dla dzieci z domów dziecka. Dzieciaki czekają na niego przez cały rok i ostro trenują, żeby się jak najlepiej zaprezentować. Ci, którzy już u nas byli, zachęcają do treningów młodszych – mówi Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, które jest organizatorem turnieju. –  Trenerzy i opiekunowie się śmieją, że nie ma takiej możliwości, żeby ich podopiecznie nie stawili się na Mistrzostwach – dla dzieciaków to obok Gwiazdki i Dnia Dziecka kolejne wielkie święto.

W VIII Mistrzostwach Polski, które odbędą się w sobotę 29 kwietnia na stadionie OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 11 w Warszawie, zamelduje się 40 drużyn z całego kraju. Na liście zgłoszeń są m.in.: Sternik Szczecin (zeszłoroczny Mistrz Polski), Usteckie Mewy, Football Street z Kozienic, Tęcza z Kutna, Team Dream z Warszawy, Sparta Płock, a także drużyny z Kraśnika, Piekar Śląskich, Supraśla, Karlina  – młodzi piłkarze  zjeżdżają dosłownie z całego kraju. W turnieju biorą udział zawodnicy do 18 roku życia, zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Tych ostatnich jest z roku na rok więcej, w tegorocznym turnieju weźmie udział m.in. dziewczęca drużyna z placówki opiekuńczo-wychowawczej Olek w Lidzbarku.

Młodzi zawodnicy i zawodniczki walczyć będą nie tylko o miejsce na podium – najlepsi otrzymają powołanie do reprezentacji Polski, która wystąpi w biało-czerwonych barwach na V Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka, które odbędą się na warszawskim stadionie Legii w dn. 15-16 lipca.

– To niesamowite, ile pasji i miłości do piłki mają te dzieciaki. Z roku na rok poziom gry rośnie i widać, że zawodnicy traktują piłkę na poważnie, to nie jest jakaś tam kopanina, tylko prawdziwe, zacięte, a jednocześnie rozgrywane w duchu fair play mecze – mówi Dariusz Dziekanowski, który śledzi zmagania piłkarzy z domów dziecka od lat. Jest nie tylko amabasadorem Mistrzostw, ale  także co roku podczas turnieju gra w meczu pokazowym, w którym biorą udział piłkarze Reprezentacji Artystów Polskich i przedstawiciele drużyny byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej. W obu zespołach wystąpią również dzieci biorące udział w turnieju, a wśród dorosłych zawodników będą m.in. Piotr Świerczewski, Jacek Krzynówek i Maciej Szczęsny.

W tym roku na wszystkich zawodników biorących udział w VIII Mistrzostwach Polski czeka wielka niespodzianka – firma Continental Opony Polska, od sześciu lat sponsor główny turnieju, ufundowała 400 biletów wstępu na Mistrzostwa Europy U-21, które odbędą się w czerwcu w Polsce.

Sponsorami turnieju są firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka i kanał telewizyjny dla dzieci i młodzieży Disney XD. Partnerem strategicznym turnieju jest m.st. Warszawa. Głównymi partnerami Mistrzostw są Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej MSWiA, Zina i Newspoint.  Patronami medialnymi są TVP Sport i PAP, patronatem imprezę objęły Ministerstwo Sportu i Turystyki i PZPN. Turniej wspiera Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków.

Program VIII Mistrzostw Polski:
09:00 – 09:20 Uroczyste otwarcie Mistrzostw    
09:30 – 14:30 Faza grupowa rozgrywek
14:30 – 15:30 Dodatkowe konkurencje dla zawodników
15:40 – 17:10 Mecze fazy pucharowej

17:10 – 17:30 Finał Mistrzostw Polski
17:50 – 18:50 Mecz pokazowy: Reprezentacja Artystów Polskich vs. byli reprezentanci Polski
19:10 – 20:40 Gala Finałowa

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu FB: Hope for Mundial.