Branża
Branża > Informacje dla branży > Konferencje, seminaria, szkolenia > XIX Międzynarodowe Sympozjum KUPS w Arłamowie już za nami

XIX Międzynarodowe Sympozjum KUPS w Arłamowie już za nami

W dniach 11-13 maja 2016 roku w urokliwym otoczeniu Bieszczad w Hotelu Arłamów w Arłamowie, odbyło się już XIX Międzynarodowe Sympozjum Krajowej Unii Producentów Soków. Tematem przewodnim były „Perspektywy, szanse i innowacyjność branży sokowniczej”. Sympozjum objął honorowym patronatem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) oraz Prezes Agencji Rynku Rolnego (ARR).

Podczas tegorocznego sympozjum odbyło się 24 prelekcje, w trzech blokach tematycznych:
-Rynek soków i baza surowców do ich produkcji,
-Nowe wyzwania i perspektywy rozwoju branży,
-Innowacyjność branży sokowniczej.

Coroczne Sympozjum KUPS zapisało się na stałe w kalendarzu najważniejszych wydarzeń branży sokowniczej. W tym roku gościliśmy ponad 205 przedstawicieli przemysłu, nauki oraz mediów, głównie z Polski jak również z takich krajów jak: Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Południowa Afryka, Turcja, Włochy oraz Ukraina. Stowarzyszenie KUPS zapewniło tłumaczenie symultaniczne.

Zaprosiliśmy jako prelegentów przedstawicieli m.in.: Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Soków Owocowych (VdF), Tureckiego Stowarzyszenia Producentów Soków Owocowych (MEYED), Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Europejskiego Stowarzyszenia Soków Owocowych (AIJN). Po raz drugi tak liczni reprezentanci Instytutów i Uczelni przedstawili branżowe doniesienia naukowe tj. z Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego, Instytutu Ogrodnictwa, Instytutu Żywności i Żywienia, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, jak również wielu innych uznanych reprezentantów przemysłu i nauki.

Głównym sponsorem tegorocznego sympozjum KUPS był SIG Combibloc Sp. z o.o.

Natomiast sponsorami: B&P Engineering Sp. z o.o. S.K. oraz Döhler Sp. z o.o., partnerami branżowymi: AF Projects Sp. z o.o., Beczkopol Sp. z o.o., Cargill Sp. z o.o., Logopak East Sp. z o.o., Ruland Engineering & Consulting Sp. z o. o., Smurfit Kappa Poland Sp. z o.o., Spomasz Zamość S.A.Tetra Pak Sp. z o.o., Zentis Polska Sp. z o.o.

Patronatem medialnym objęły redakcje: Agro Industry, Agro Przemysł, Bezpieczeństwo i Higiena Żywności, e-sadownictwo.pl, Hasło Ogrodnicze, Jagodnik, MPS SAD, ogrodinfo.pl, Sad Nowoczesny, Przemysł Fermentacyjny i Owocowo-Warzywny, Przemysł Spożywczy, Warzywa i Owoce Miękkie.

W trakcie sympozjum dostępne były do degustacji nowości sokownicze, dzięki sponsorom: Fructa Napoje Sp. z o.o., Gomar Pińczów Sp. z o.o. Sp. k., Grupa Maspex Wadowice Sp. z o.o. S.K.A, Marwit Sp. z o.o., Sądecka Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki” Sp. z o.o. ,Słoneczna Tłocznia Sp. z o.o. S.K.A, Tymbark-MWS Sp. z o.o. S.K.A., Quick Fresh Sp. z o.o. , Viands Sp. z o.o., oraz cydr z Warwin S.A.

XIX Międzynarodowe Sympozjum Krajowej Unii Producentów Soków stało się świetną okazją do zapoznania uczestników z aktualną sytuacją na rynku krajowym oraz światowym, poddania analizie stanu obecnego potencjału rynkowego, a także prognozowania zjawisk mogących mieć wpływ na rozwój branży soków. Nie do przecenienia są również owocne rozmowy w kuluarach i na wieczornych integracyjnych kolacjach.

Szczegółowa relacja już wkrótce!