Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Bardzo duże zainteresowanie skupem malin w ramach państwowego programu

Bardzo duże zainteresowanie skupem malin w ramach państwowego programu

Owocmix przerabia powyżej 70 ton malin od 230-250 dostawców na dobę, jak mówi prezes spółki, zainteresowanie skupem owoców w ramach państwowego programu jest bardzo duże.

Zapisy plantatorów na dostawy malin do prowadzonych przez spółkę punktów ruszyły 8 lipca. „Już drugi tydzień kupujemy powyżej 70 ton malin na dobę” – dodał. Zaznaczył, że dziennie dostawy wynoszą prawie 77-78 ton, natomiast wcześniej było to ok. 60 ton. – powiedział prezes spółki Owocmix Robert Gogółka.

„Jeżeli rolnik u nas zapisał się na listę, to odbieramy 100 proc. tego, co zerwie z pola. Zakład pracuje na 120 proc. mocy” – podkreślił.

Dziennie dostawców owoców jest 230-250; część plantatorów dostarcza po 50-70 kg owoców, ale są i tacy, którzy przywożą powyżej  tony. Aż 95 proc. dostawców to plantatorzy z powiatów kraśnickiego i opolskiego.

„Zainteresowanie jest bardzo duże, głównie z powiatów kraśnickiego i opolskiego, ale dzwonią też rolnicy z powiatów janowskiego, lubelskiego i zza Lublina” – wyjaśnił.

Spółka skupuje maliny klasy pierwszej w cenie  5,30 zł za 1 kg i drugiej – 5 zł za 1 kg. Na zapłatę dostawcy czekają zwykle ok. 7-10 dni. „Płatności są bardzo szybko regulowane. Raz w tygodniu staramy się płacić rolnikom za dostarczony surowiec”.

www.e-sadownictwo.pl