Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Białoruś: Zakaz wwozu produktów z UE i USA odpowiedzią na sankcje

Białoruś: Zakaz wwozu produktów z UE i USA odpowiedzią na sankcje

Białoruskie embargo, które władze wprowadzą od 1 stycznia w odpowiedzi na zachodnie sankcje, obejmie m.in. mięso wołowe, drób, wieprzowinę, mleko i produkcję mleczną, owoce, warzywa, orzechy, słodycze i inne towary.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu z 6 grudnia embargo będzie dotyczyć produkcji, pochodzącej z krajów UE, a także USA, Kanady, Norwegii, Albanii, Islandii, Macedonii Północnej, Wielkiej Brytanii, Czarnogóry i Szwajcarii.

Wśród towarów, których import będzie od 1 stycznia zakazany znajduje się m.in. wołowe mięso świeże, chłodzone i mrożone, wieprzowina i drób, podroby, tłuszcze, kiełbasy, mięso solone, suszone i wędzone, mączka mięsna, mleko i produkcja mleczarska, warzywa, owoce, orzechy, produkty cukiernicze, sól i “inne towary”.

– Decyzją rządu od 1 stycznia 2022 roku wprowadzone zostaje embargo na szeroką gamę produktów żywnościowych, pochodzących z krajów, które prowadzą dyskryminacyjną politykę i realizują nieprzyjazne działania wobec naszego kraju – poinformowało biuro prasowe rządu Białorusi.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-bialorus-zakaz-wwozu-produktow-z-ue-i-usa-odpowiedzia-na-san,nId,5693046#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox