Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Dariusz Lizak nowym prezesem Hortexu. Spore zmiany w strukturze firmy

Dariusz Lizak nowym prezesem Hortexu. Spore zmiany w strukturze firmy

Potwierdziły się ustalenia portalu www.wiadomoscihandlowe.pl o sporych zmianach w zarządzie Grupy Hortex. Prezesem zarządu przestanie być Paweł Gurgul, a jego miejsce, zajmie dotychczasowy członek Rady Nadzorczej Jurajskiej Dariusz Lizak, a częściowo również Agata Bonikowska, zajmująca się do tej pory marketingiem obszaru mrożonek.

To efekt tego, że końca dobiegł proces podziału Grupy na spółki Hortex sp. z.o.o. oraz Polski Ogród sp. z o.o. Funkcję dyrektora generalnego spółki Polski Ogród objęła Agata Bonikowska, która jest związana z firmą od 15 lat. Dotychczas odpowiadała za kreowanie i realizację strategii marketingowej dla obszaru mrożonek.

– Z radością przyjmuję nowe wyzwanie. Wzrost konsumpcji mrożonych warzyw i owoców w Polsce w ostatnich latach oraz rosnąca bazą konsumentów stanowią bardzo dobrą platformę do dalszego rozwoju spółki – powiedziała Agata Bonikowska.

Lizak z firmą związany był od 2017 roku – początkowo na stanowisku prezesa zarządu, a po jej przejęciu przez Hortex w 2019 roku – członka Rady Nadzorczej. Już na początku tygodnia próbowaliśmy potwierdzić tę informację u samego zainteresowanego, jednak nowy prezes Hortex sp. z.o.o nie zdecydował się udzielić komentarza.

Potwierdziły się za to wcześniejsze ustalenia naszego portalu, że Paweł Gurgul, dotychczasowy prezes grupybędzie pełnił tę funkcję do końca lipca. Związany był z Grupą Hortex od 1 czerwca 2018 roku.

www.wiadomoscihandlowe.pl