Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > HOT84A1 – nowa odmiana jabłek „odporna na zmiany klimatu

HOT84A1 – nowa odmiana jabłek „odporna na zmiany klimatu

T&G Global w sześciu lokalizacjach na całym świecie przetestuje pierwszą na odmianę jabłek odporną na zmiany klimatu. Jabłka wprowadzane na rynek pod nazwą „HOT84A1” mają być odporne na zmieniające się warunki klimatyczne, czyli upały i susze.

T&G Global prowadzi obecnie badania nad całą linią odmian, które będą odporne na zmiany klimatu.

Peter Landon-Lane, dyrektor ds. Innowacji i technologii w T&G Global, twierdzi, że należy opracować i wprowadzić na rynek nowe odmiany jabłek w coraz bardziej ciepłym klimacie.
„Wiemy, że zmienia się klimat na świecie, a konsumenci będą nadal żądać smacznej, zdrowej i bezpiecznej żywności produkowanej w sposób zrównoważony” – mówi.

Pierwsza odmiana została z powodzeniem przetestowana w Hiszpanii, gdzie temperatury osiągają ponad 40 ° C. Jabłko okazało się odporne na oparzenia słoneczne, zachowując jednocześnie doskonałe właściwości konsumpcyjne.

HOT84A1 ma zapewnić producentom żywności możliwość uprawy jabłek w regionach wcześniej nie nadających się do produkcji.

Jabłka są nie tylko doskonałej jakości, ale są również dobrze przystosowane do zmieniających się warunków klimatycznych, z którymi coraz częściej spotykamy się na całym świecie i w Nowej Zelandii.

TopFruit w Południowej Afryce, Montagues w Australii, Dalival, Worldwide Fruit i Fruit Futur w Europie również przetestują jabłka. Fruit Futur posadzi pierwsze komercyjne ilości „HOT84A1” w Hiszpanii w lutym 2021 r., A następnie zostaną wydane licencje dla innych części świata.

www.sad24.pl