Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Jest nowy szef sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kto został w grze o fotel szefa resortu?

Jest nowy szef sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kto został w grze o fotel szefa resortu?

Poseł Mirosław Maliszewski z PSL został nowym przewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Lista posłów z tej partii wymienianych w gronie kandydatów na ministra rolnictwa skróciła się tym samym o jedno nazwisko. Kto na niej pozostał?

Podczas zwołanego wczoraj przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię, pierwszego w tej kadencji posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi posłowie wybrali nowe władze – informuje portal topagrar.pl.

Przewodniczącym został poseł Mirosław Maliszewski (z PSL), a jego zastępcami: Piotr Borys (z KO), Kazimierz Gwiazdowski (z PiS) oraz Kazimierz Plocke (z KO).

Kim jest Mirosław Maliszewski?

Mirosław Maliszewski jest posłem w Sejmie już kolejną kadencję. Poza parlamentem od wielu lat pełni funkcję Przewodniczącego Związku Sadowników RP. W ostatnich dniach był wymieniany jako jeden z kandydatów na stanowisko ministra rolnictwa. Wybór na przewodniczego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyłącza go jednak z gry o to stanowisko.

Kto ma szanse objąć tekę ministra rolnictwa?

W walce o szefowanie resortowi rolnictwa wciąż pozostaje trzech kandydatów z PSL, które ma dostać ten resort w ramach umowy koalicyjnej KO – Trzecia Droga – Lewica. Są to: Czesław SiekierskiZbigniew Ziejewski oraz Stefan Krajewski. Zbigniew Ziejewski jest jednak członkiem Komisji, co może oznaczać, że to nie jemu w udziale przypadnie fotel ministra rolnictwa. 

W minionym tygodniu największe szanse dawano Czesławowi Siekierskiemu, ale poseł Stefan Krajewski nie został członkiem Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, więc być może to właśnie on pokieruje resortem – spekulują dziennikarze portalu topagrar.pl.

www.wiadomoscihandlowe.pl