Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Koncerny ADM, Cargill, LDC i Olam Cztery tworzą projekt, który zrewolucjonizuje monitoring wskaźników zrównoważonego rozwoju w łańcuchach dostaw żywności i produktów rolnych

Koncerny ADM, Cargill, LDC i Olam Cztery tworzą projekt, który zrewolucjonizuje monitoring wskaźników zrównoważonego rozwoju w łańcuchach dostaw żywności i produktów rolnych

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłyną wniosek o zgodę na powołanie wspólnego podmiotu przez cztery międzynarodowe koncerny ADM International (Szwajcaria), Cargill Incorporated (USA), Louis Dreyfus Company (Holandia) oraz Olam Ventures (Singapur). Projekt może zrewolucjonizować monitoring łańcuchów dostaw żywności.

Koncerny ADM International, Cargill Incorporated, Louis Dreyfus Company Participations oraz Olam Ventures chcą utworzyć wspólną spółkę, która będzie prowadziła prokonkurencyjną platformę B2B, która w przejrzysty sposób umożliwi śledzenie wskaźników zrównoważonego rozwoju w łańcuchach dostaw żywności i produktów rolnych.

Grupa ADM to wiodący na świecie producentów składników żywności i napojów i innych produktów wyprodukowanych z różnych produktów rolniczych. Produkty grupy ADM obejmują naturalne dodatki smakowe i koloryzujące, produkty zdrowotne i żywieniowe, oleje roślinne, słodziki kukurydziane, mąki, karmy dla zwierząt i biopaliwa.

Działalność Grupy Cargill obejmuje handel zbożem i innymi towarami, przetwórstwo roślin oleistych i zbóż, rafinację olejów, przemiał zbóż na mąkę, produkcję pasz dla zwierząt i karmy dla ryb, przetwórstwo mięsa oraz usługi finansowe.

Grupa LDC jest jednym z wiodących światowych sprzedawców i przetwórców towarów rolnych, o zróżnicowanym portfelu produktów i usług.

www.wiadomoscihandlowe.pl