Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Minister rolnictwa zapowiada kontrole w sieciach dyskontów, hiper- i supermarketów: Będą prowadzone z zaskoczenia

Minister rolnictwa zapowiada kontrole w sieciach dyskontów, hiper- i supermarketów: Będą prowadzone z zaskoczenia

Robert Telus, minister rolnictwa mówił o planowanych kontrolach sieci handlowych w zakresie poprawnego oznaczania produktów. Urzędnicy chcą wziąć detalistów z zaskoczenia.

– Nie zdradzę wielu szczegółów, aby te kontrole były dobrze przeprowadzone. To znaczy, żeby były prowadzone bardziej z zaskoczenia. Wszystkie inspekcje w Polsce, które podlegają ministrowi rolnictwa, miały kilka dni temu w tej kwestii odprawę -– mówił Telus.

I dodał: – Zależy nam na tym, żeby skontrolować czy produkty nie są oszukiwane oraz czy kraj pochodzenia jest odpowiedni do metki. To rzeczy, które interesują polskiego konsumenta

Minister wskazał, że nie jest tak, że kontroli do tej pory nie było, ale państwowi urzędnicy chcą zwiększyć ich intensywność.

Telus podkreślił, że jest to konieczne w związku z rosnącą liczbą spływających do Polski produktów z różnych stron świata. Jako przykład podał owoce, w tym owoce miękkie.

Kontrole zaczną się prawdopodobnie na dniach (tropem może być informacja, którą ujawnił minister, a która wskazuje, że kontrolowane będą m.in. owoce miękkie, a te już pojawiły się w sklepach, a szczyt zezonu nastąpi w ciągu kilku tygodni). Nie wiadomo także kiedy kontrole zostaną zakończone i kiedy poznamy ich wyniki. Wydaje się, że może to się stać jeszcze w wakacje lub tuż po ich zakończeniu.