Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Polacy rozdają jabłka pracownikom z instytucji unijnych

Polacy rozdają jabłka pracownikom z instytucji unijnych

PAP

Polacy pracujący w unijnych instytucjach rozpoczęli we wtorek akcję rozdawania polskich jabłek kolegom, ale… nie Polakom. Dystrybucja odbywa się „z ręki do ręki”. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić obcokrajowców do jedzenia polskich, smacznych jabłek.

„W tym tygodniu w Brukseli pojawiło się ponad pół tony polskich jabłek w ramach akcji +Eat apPLes+. Jabłka dystrybuujemy w instytucjach europejskich dzięki wszystkim polskim pracownikom tych instytucji” – powiedział we wtorek dziennikarzom pomysłodawca akcji Artur Habant z przedstawicielstwa Polski przy UE.

Akcja poza promocją Polski oraz jabłek z naszego kraju ma służyć poprawie zdrowia pracowników instytucji UE i ich samopoczucia. Polscy pracownicy instytucji UE będą rozdawać do czwartku jabłka swoim kolegom i koleżankom z pracy, każdy na poziomie swojego wydziału, każdy w kręgu swoich niepolskich znajomych.

Jak wyjaśniają organizatorzy, akcja ma też na celu utrwalenie wśród pracowników unijnych instytucji, że Polska jest producentem zdrowej żywności, a także pokazanie, że nasz kraj potrafi sobie pozytywnie radzić z nieoczekiwanymi nadwyżkami jabłek (chodzi o rosyjskie embargo m.in. na te owoce).

„Fakt, iż wręczanie odbędzie się na zasadzie +people to people+ również utrwali pozytywny wizerunek Polaków jako osób naturalnie przyjaznych, prospołecznych i chętnych do dzielenia się” – tłumaczą organizatorzy.

Akcja zorganizowana jest przy współpracy ze stowarzyszeniem Network Pl, skupiającym polskich pracowników organizacji międzynarodowych oraz z udziałem Ministerstwem Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, a także europosła Czesława Siekierskiego (PSL). Jabłka dostarczyło polskie przedsiębiorstwo z Borzęcina, koło Błędowa w woj. mazowieckim).

Źródło: www.portalspozywczy.pl z dnia 18.11.2014 roku