Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Polskie jabłka już są w sklepach w Kanadzie

Polskie jabłka już są w sklepach w Kanadzie

www.ottawa.msz.gov.pl

– Cieszę się, że najlepszej jakości polskie produkty spożywcze i rolne są dostępne dla konsumentów na rynku kanadyjskim, a teraz ta oferta została poszerzona o nasze jabłka – powiedziała wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk podczas wizyty w siedzibie jednej z największych firm dystrybucji żywności Omega Food Importers, która wprowadziła polskie jabłka do Kanady.

Kanadyjska Agencja ds. Inspekcji Żywności (CFIA) zezwoliła na import jabłek z Polski 23 października 2014 r. Polscy eksporterzy oraz importerzy z Kanady przy wsparciu polskich placówek dyplomatycznych podjęli starania o wprowadzenie polskich jabłek na rynek kanadyjski już w 2012 roku. Działania przyspieszyły w sierpniu tego roku po wprowadzeniu przez Rosję embarga. Dzisiaj polskie jabłka są dostępne dla kanadyjskich konsumentów.

Wiceszefowa polskiej dyplomacji odwiedziła w Toronto zakłady największego importera polskiej żywności do Kanady Omega Food Importers oraz jeden z supermarketów Starsky, w którym Kanadyjczycy mogą kupić polskie produkty. W wizycie w Kanadzie towarzyszą jej przedstawiciele polskich spółek i przedsiębiorstw.

Wiceminister Kacperczyk przebywa w Kanadzie z trzydniowa wizyta (3-5 grudnia).

Źródło: www.ogrodinfo.pl z dnia 04.12.2014 roku