Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Prezes UOKiK odpowiedział Ministrowi Rolnictwa ws. cen porzeczek

Prezes UOKiK odpowiedział Ministrowi Rolnictwa ws. cen porzeczek

www.portalspozywczy.pl; UOKiK

Na początku lipca 2014 r. Marek Sawicki wyraził oburzenie w związku z niechęcią do podejmowania działań w sprawie ewentualnej zmowy cenowej na rynku porzeczki czarnej i wiśni przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Szef UOKiKU odpowiedział Ministrowi.

Adam Jasser, prezes UOKiKu, w odpowiedzi na pismo Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa, poinformował, że Urząd przyjrzał się tegorocznej trudnej sytuacji na rynku skupu porzeczek. Szef UOKiK zapewnił, że dostrzega problemy, z którymi spotykają się rolnicy w zakresie cen skupu tych owoców, jednak jego zdaniem nie ma podstaw uzasadniających podejrzenie istnienia zmowy cenowej.

Prezes UOKiK podkreślił, że konieczne jest podjęcie działań o charakterze systemowym mającym na celu wzmocnienie pozycji rolników i ustabilizowanie sytuacji na tym rynku. Jednak jego zdaniem za budowanie rynku rolnego poprzez odpowiednią politykę odpowiedzialny jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szef UOKiK podkreślił, że w razie podjęcia przez Ministerstwo działań reformujących funkcjonowanie tego rynku, UOKiK jest skłonny zaangażować się w prowadzone prace w zakresie kompetencji organu ochrony konkurencji poprzez analizę i konsultacje dotyczące ewentualnych propozycji.

Źródło: www.portalspozywczy.pl z dnia 01.08.2014 roku