Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Prezydent: Rozpoczynamy akcję „Kupuj świadomie produkt polski”

Prezydent: Rozpoczynamy akcję „Kupuj świadomie produkt polski”

Rozpoczynamy akcję „kupuj świadomie produkt polski” i apelujemy, żeby kupować polskie produkty żywnościowe – powiedział na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda.

– Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów zwracali uwagę na to, gdzie wyprodukowane jest to, co kupują i aby starali się, mając do wyboru różne produkty, by ze sklepowych półek wybierać te, które zostały wyprodukowane w naszym kraju – powiedział prezydent Duda.

Dodał jednocześnie, że nie musimy się martwić, czy żywność na polskim rynku będzie, gdyż jest ona dostępna.

Z kolei minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że kupowanie polskiej żywności służy polskiemu rolnictwu i gospodarce.

Ardanowski powiedział, że przez pandemię koronawirusa zrywają się kanały dystrybucji żywności, coraz trudniej ją eksportować. Dodał, że przedstawiciele najważniejszych branż produkujących żywność zwracają uwagę, że elementem najważniejszym jest to, aby Polacy chcieli zwiększyć zakupy polskiej żywności.

– Tak jak polscy rolnicy, producenci żywności czują się odpowiedzialni za wyżywienie Polaków, (…) tak chcą i proszą o to, aby polscy konsumenci byli solidarni z polskimi rolnikami – mówił szef resortu rolnictwa.

Jego zdaniem dzięki akcji „Kupuj świadomie produkt polski” możemy przekonywać polskich konsumentów, że kupując polską żywność „dokonujemy nie tylko racjonalnego wyboru żywności dobrej, smacznej”, ale jednocześnie wspieramy polskie rolnictwo.
www.tvp.info.pl