Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Problemy ze sprzedażą owoców miękkich? Minister Kowalczyk uspokaja

Problemy ze sprzedażą owoców miękkich? Minister Kowalczyk uspokaja

Kilka dni temu minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zasygnalizował, że w tym sezonie mogą nastąpić problemy ze sprzedażą owoców miękkich. Zapowiedział, że trwają rozmowy, by ten problem rozwiązać. Podczas spotkania z przedstawicielami NSZZRI “Solidarność” ujawnił jakie działania podjęto.

– W Polsce są jeszcze duże zapasy mrożonek i różnego rodzaju przetworów, był import mrożonych malin z Ukrainy, a sezon jest już niedaleko – zaznaczył.

Jednocześnie zapewnił, że trwają dyskusje z branżą na ten temat, jak ten problem rozwiązać.

Temat możliwych problemów ze sprzedażą owoców miekkich został poruszony przez przedstawicieli Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” na spotkaniu z prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim i wicepremierem, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Henrykiem Kowalczykiem. Związkowcy zaapelowali o większą aktywność Krajowej Grupy Spożywczej.

Wicepremier Henryk Kowalczyk poinformował, że zakupionych zostało już kilka magazynów przeznaczonych do przechowywania.

– Wszystkim nam zależy na stabilizacji, bo ona jest najlepszym sprzymierzeńcem rolnika – dodał wicepremier Kowalczyk. – Tymczasem trzeba współpracować, by pokonywać problemy i wzmacniać polskie rolnictwo.

www.e-sadownictwo.pl