Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Producent soków Dohler przejmie część spółki Binder

Producent soków Dohler przejmie część spółki Binder

portalspozywczy.pl

UOKiK wydał zgodę na koncentrację przedsiębiorców zajmujących się produkcją koncentratów owocowych i skupem owoców. Przejęcie przez Dohler części mienia spółki Binder nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Dohler prowadzi działalność w zakresie produkcji soków i koncentratów owocowych (głównie jabłkowego) do produkcji napojów. Przejmowana część mienia spółki Binder to zakład w Tarczynie, w którym produkowane są mrożone owoce i warzywa oraz koncentraty z jabłek i musów owocowych.

Przedsiębiorcy działają na rynku produkcji koncentratu jabłkowego. Ma on wymiar co najmniej europejski, o czym świadczy m.in. fakt, że większość produkcji Dohler i Binder jest eksportowana do innych krajów. Wspólnym rynkiem dla uczestników koncentracji jest również krajowy rynek zakupu jabłek przemysłowych.

Analiza UOKiK wykazała, ze koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na wymienione rynki. Przede wszystkim nie dojdzie na nich do uzyskania przez Dohler pozycji dominującej. Spółka nadal będzie musiała liczyć się z konkurentami oraz kontrahentami.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Źródło: www.portalspozywczy.pl z dnia 27.10.2014 roku