Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Projekt ustawy kaucyjnej trafi do parlamentu w październiku

Projekt ustawy kaucyjnej trafi do parlamentu w październiku

Planujemy, że ustawa kaucyjna w październiku trafi do parlamentu. Zwłoka wynika bardziej z przedłużonych konsultacji czy właściwie analizy dotyczącej, jaki to będzie miało wpływ na rynek. Te przepisy są gotowe, tylko pamiętajmy, że to nie jest takie bardzo proste rozwiązanie – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM wiceszef resortu klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Na pytanie o to, dlaczego projekt nie został opublikowany skoro jest gotowy, oraz czy w projekcie może się coś jeszcze zmienić, wiceminister resortu klimatu i środowiska, odpowiedział, że wciąż dogrywane są szczegóły.

Kształt systemu kaucyjnego może się zmienić

Jacek Ozdoba podkreślił na antenie RMF FM, że powierzchnia sklepów jest tym elementem, który resort chce zmienić, aby pójść w stronę branży, która zwraca uwagę, że sto metrów jest zbyt małą powierzchnią, jeżeli chodzi o obligatoryjność.

Wiceminister zapowiedział, że granica zostanie podniesiona. Przypomnijmy, że handlowe organizacje branżowe oceniają, że dołączenie do systemu kaucyjnego powinno być dobrowolne dla wszystkich sklepów poniżej 500 mkw.

www.wiadomoscihandlowe.