Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Przytwierdzona zakrętka pojawiła się na opakowaniach soków Tymbark

Przytwierdzona zakrętka pojawiła się na opakowaniach soków Tymbark

Grupa Maspex Wadowice kontynuuje bliskie partnerstwo z firmą SIG stając się pierwszą firmą oferującą przytwierdzoną zakrętkę domeTwist do kartonowych opakowań combidome. Jest to ważny krok na mapie zrównoważonego rozwoju firmy Maspex, jako lidera innowacyjnych rozwiązań m.in. w linii soków pod marką Tymbark.

Przytwierdzone zakrętki obecnie dostępne są już dla obu linii soków: owocowo-warzywnej Tymbark Vega  500 ml oraz owocowej Tymbark 1000 ml.  Sukcesywnie są wprowadzane na rynek od kilku miesięcy.

Tymbark przytwierdza zakrętki do opakowań swoich produktów

Wprowadzenie tej innowacji przez Maspex wyprzedza dyrektywę UE Single Use Plastics (SUP) w sprawie tworzyw sztucznych do jednorazowego użytku. Według SUP, od lipca 2024 r. wszystkie jednorazowe opakowania na napoje muszą być wyposażone w nakrętki, które będą trwale przymocowane do opakowania, dzięki czemu będzie można je łatwo wyrzucić i poddać recyklingowi wraz z resztą opakowania.

Grupa Maspex wprowadziła to innowacje jako pierwsza firma na polskim rynku (foto: Maspex)

Firma Maspex jest zaangażowana w ciągłe ulepszanie swoich technologii produkcyjnych i asortymentu produktów w celu znalezienia optymalnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Jest pierwszą firmą na świecie, która zastosowała zakrętkę przytwierdzoną do opakowania domeTwist firmy SIG w gamie soków Tymbark w unikalnym opakowaniu kartonowym combidome.

Karina Ostatek, Senior Marketing Manager Nordics, Poland & Ukraine w firmie SIG

Przytwierdzona zakrętka od SIG

Przytwierdzona zakrętka domeTwist firmy SIG jest wygodna w użytkowaniu i co ważne kompatybilna z istniejącymi liniami napełniania i aplikatorami zamknięć firmy SIG, demonstrując prawdziwą elastyczność i możliwość adaptacji rozwiązań SIG w zakresie pakowania i napełniania przy minimalnych kosztach dla klientów. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo planowania i inwestycji europejskim producentom napojów, takim jak Maspex, którzy muszą spełniać wymogi regulacyjne UE.

Konsument może wygodnie nalewać zawartość lub też  pić bezpośrednio z kartonu z przytwierdzoną zakrętką. Przy zamykaniu wystarczy lekko unieść nakrętkę, a następnie zamknąć ją w zwykły sposób. Zamknięcie jest zawsze pod ręką i nigdy się nie zgubi. Wysoki poziom akceptacji tego rozwiązania przez konsumentów zarówno w przypadku picia, jak i nalewania został potwierdzony badaniami rynkowymi.

Zamknięcie domeTwist przytwierdzone do opakowania jest jedną z trzech innowacji w zakresie zamknięć dla opakowań firmy SIG w Europie. Pozostałe 2 stanowią combiSwift i combiMaxx oferowane dla najbardziej popularnych formatów kartonowych opakowań rodzinnych.

www.wiadomoscispozywcze.pl