Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Rekordowe ceny koncentratu pomarańczowego. Kolejna dobra informacja dla polskiego rynku jabłek przemysłowych

Rekordowe ceny koncentratu pomarańczowego. Kolejna dobra informacja dla polskiego rynku jabłek przemysłowych

Rekordowo wysokie ceny koncentratu pomarańczowego to bardzo dobra informacja dla naszego koncentratu jabłkowego. Niedobory drogiego soku z pomarańczy zapewne będą uzupełniane innymi sokami, w tym sokiem jabłkowym. Zatem próby obniżenia cen skupu w Polsce będą (jak co roku) oczywistą chęcią zwiększenia zysków przez przetwórców.

Wysokie ceny koncentratu pomarańczowego

Kolejny dzień i kolejny rekord. Chodzi o koncentrat pomarańczowy, który pobija cenowe rekordy wszechczasów. Chociaż w Polsce nie produkujemy ani pomarańczy, ani koncentratu pomarańczowego to jego rekordowo wysokie ceny ssą dla polskich sadowników bardzo dobrą informacją. Aktualnie jego litr kosztuje po przeliczeniu aż 33 zł.

Musimy wiedzieć, że sok pomarańczowy to tradycyjnie podstawowy napój do amerykańskiego śniadania. Zapewne wielu z nas widziało podobne sceny w hollywoodzkich filmach, w których aktorzy nalewają go do szklanek z popularnych butelek o pojemności 1 galona (3,78 litra).

Więcej informacji w linku: www.sad24.pl