Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Sąd ogłosił upadłość spółki KAMPOL – FRUIT. Co stanie się z 4 przetwórniami przed sezonem?

Sąd ogłosił upadłość spółki KAMPOL – FRUIT. Co stanie się z 4 przetwórniami przed sezonem?

Stało się. Sąd ogłosił upadłość dużej polskiej spółki, w której skład wchodziły cztery zakłady przetwórcze.

Sąd zdecydował o upadłości

We wtorek Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku odrzucił wniosek o restrukturyzację i ogłosił upadłość spółki KAMPOL – FRUIT z Białej Rawskiej. Po wielomiesięcznej batalii poszkodowanych dostawców związanej z postępowaniem układowym i organizowaniem strajków, dziś sytuacja stała się jasna.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku spółka złożyła wniosek o upadłość. Jeden z poszkodowanych informuje na, że powołany jest już syndyk masy upadłości i w kolejnych miesiącach majątek spółki będzie stopniowo sprzedawany, aby zaspokoić długi wierzycieli. Warto wspomnieć, że w przypadku największych dostawców owoców i warzyw, długi nie rzadko przekraczały sumę miliona złotych.

Co stanie się z 4 polskimi zakładami?

KAMPOL – FRUIT to cztery zakłady przetwórcze: w Białej Rawskiej, Nasielsku, Milejowie oraz największy, w Rykach. Nie wiemy jak potoczy się sprzedaż majątku spółki, jednak można przypuszczać, że syndyk będzie chciał sprzedać za jak najwyższą kwotę kompletne i gotowe do produkcji zakłady przetwórcze. Kto je kupi? Tego nie wiemy, ale nie będzie komfortową sytuacją ta, w której swoje moce przerobowe powiększą największe zachodnie korporacje.

Niefartowny jest również moment ogłoszenia upadłości – początek kwietnia. Do rozpoczęcia sezonu skupu i przetwórstwa truskawek zostało jedynie około dwa miesiące. Dziś nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jak będą funkcjonować w sezonie 2024 zakłady należące do firmy…