Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > TB Fruit przenosi produkcję mrożonek z Polski na Ukrainę

TB Fruit przenosi produkcję mrożonek z Polski na Ukrainę

EastFruit

Serwis East-News podał informację, że TB Fruit planuje uruchomić w bieżącym roku mroźnię dla owoców i warzyw w obwodzie lwowskim na Ukrainie. Do tej pory to polski oddział miał realizować te plany, jednak postanowiono przenieść produkcję na Ukrainę.

W ten sposób firma ma zapewnić Ukraińcom miejsca pracy i stworzyć warunki do rozwoju bazy surowcowej w kraju.

Owoce będą zamrażane technologią IQF (szybkie indywidualne mrożenie). Wydajność ma pozwolić na przerobienie 120 ton surowca dziennie. Zgodnie z założeniem produkty mrożone będą między innymi trafiać na półki ukraińskich supermarketów, co pozwoli wyprzeć zagranicznego producenta i obniżyć koszty produktu dla konsumenta końcowego.

Pojawia się odniesienie do Polski. „Dziś większość zamrożonych produktów na półkach ukraińskich supermarketów zajmują produkty polskich producentów, tutaj na Ukrainie kupują surowce, pakują wszystko w Polsce, a następnie konsumujemy importowane produkty z półek w sklepach krajowych. TB Fruit przełamuje ten trend i pozwala na rozwój ukraińskiej produkcji (…). W ten sposób zapewniamy pracę ukraińskiej wsi i skupiamy się na konsumpcji ukraińskich produktów ” skomentował Oleg Mochalyuk, dyrektor produkcji TB Fruit.

East Fruit podaje, że TB Fruit to lider rynku ukraińskiego i jednen z wiodących producentów koncentratu w Europie, trzeci co do wielkości producent pektyny jabłkowej na świecie. Grupa obejmuje 7 zakładów przetwórstwa owoców i warzyw (Ukraina, Polska, Mołdawia). W zależności od pory roku w TB Fruit pracuje 2,5–3,5 tys. osób. Firma należy do ukraińskiego biznesmena Tarasa Barszczowskiego.

www.e-sadownictwo.pl