Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > T.B. Fruit znika z Polski

T.B. Fruit znika z Polski

Wszystko wskazuje na to, że T.B. Fruit kończy swoja działalność w Polsce. Spółka Alivare również przestaje istnieć. Jak informuje nasze źródło – wszyscy pracownicy firmy dostali wypowiedzenie umów o pracę. Martwi to dostawców, którym firma zalega 10 milionów złotych.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zakładu przetwórstwa owoców z Annopola, który zalega z płatnościami dla dostawców.

Na chwilę obecną zgłosiło się 39 firm poszkodowanych przez T.B.Fruit, w tym kilka gospodarstw oraz trzech pracowników firmy,  zobowiązania wynoszą 10 milionów złotych. Poszkodowani chcą zawiązać Stowarzyszenie i mają nadzieję, że uda im się odzyskać pieniądze.

Firma T.B. Fruit została również oskarżona o pranie brudnych pieniędzy oraz ukrywanie majątku za pośrednictwem sieci firm założonych w rajach podatkowych.

Spółka jest ścigana również przez Wydział Przestępczości Gospodarczej za malwersacje na koncentracie jabłkowym. Firma ze Szwajcarii zapłaciła 40 milionów złotych za koncentrat jabłkowy, którego de facto nie otrzymała. Koncentrat został sprzedany innej firmie, a zbiorniki wypełnione wodą…

www.e-sadownictwo.pl