Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Trudna sytuacja sadowników. PSL domaga się zwołania sejmowej komisji rolnictwa

Trudna sytuacja sadowników. PSL domaga się zwołania sejmowej komisji rolnictwa

Posłowie PSL chcą zwołania sejmowej komisji rolnictwa w sprawie trudnej sytuacji sadowników.

„Zwołamy posiedzenie sejmowej komisji rolnictwa ws. trudnej sytuacji sadowników. Zaprosimy na nie premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa KOWR i Krajowej Grupy Spożywczej – instytucji powołanych, by pomagać rolnikom. Jak chcą pomóc? Co robią w tej kwestii? – pytał poseł PSL, Zbigniew Ziejewski.

Ziejewski podkreślił w piątek na konferencji prasowej w Sejmie, w której uczestniczyli sadownicy z Sandomierza, że borykają się oni z problemami ze sprzedażą jabłek.

“W magazynach pozostaje ponad 920 tys. ton tych owoców. Proponowane ceny są tak niskie, że rolnicy nie będą w stanie pokryć kosztów produkcji” – mówił poseł PSL.

Zwracał uwagę, że kilogram jabłek, które przynieśli ze sobą na konferencję sadownicy kosztują w sklepie 4 zł, a sadownicy dostają z tego niecałą złotówkę. „Ponad 2 zł pożerają marże dużych sieci. Gdzie tu sprawiedliwość? Jak rolnicy mają związać koniec z końcem?” – pytał Ziejewski.

www.e-sadownictwo.pl