Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Ważne przejęcie na rynku! Upadła firma Owoc Sandomierski w rękach spółki AB PPH z Mazowsza. Sok popłynie do Chin!

Ważne przejęcie na rynku! Upadła firma Owoc Sandomierski w rękach spółki AB PPH z Mazowsza. Sok popłynie do Chin!

W sobotę 12 stycznia 2019 roku została podpisana umowa dzierżawy między prezesem spółki AB PPH z Mazowsza, a syndykiem będącego w upadłości Owocu Sandomierskiego z Bilczy koło Sandomierza. AB PPH dzięki temu zwiększy możliwości produkcyjne, by zrealizować potężny kontrakt dla Chin.
Prezesem tej spółki jest były radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Wojciech Borzęcki, który również szefuje firmie Sad Sandomierski z Węgrcy Panieńskich w gminie Obrazów w powiecie sandomierskim. Wedle naszych informacji, w zakładzie w Bilczy ma być produkowany sok, który będzie eksportowany aż do Chin. Odpowiednie umowy już zostały podpisane. Przypomnijmy, że Owoc Sandomierski powstał w 2010 roku i był jedną z największych grup producenckich w regionie świętokrzyskim i kraju. Zrzeszał 112 sadowników, do których należał w sumie około 950 hektarów sadów. W ciągu zaledwie dwóch lat wybudowała w Bilczy imponujących rozmiarów obiekt. Znajdują się w nim nowoczesne komory chłodnicze, linie do sortowania, mycia, pakowania i paletyzacji owoców.
Spółka sprzedawała owoce i produkowała soki. Potężne kłopoty wyszły na jaw po sezonie zbiorów w 2016 roku, kiedy sadownicy zaczęli wysyłać wezwania do zapłaty, na które nie otrzymywali odpowiedzi. Kolejne próby ratowania zakładu nie przyniosły rezultatu. Jeszcze przed ogłoszeniem upadłości spółki, majątek Owocu Sandomierskiego szacowano ponad 100 milionów złotych, a jej dług na około 62 miliony. Dodajmy, że na wartość spółki Owoc Sandomierski składają się głównie nieruchomości w Bilczy koło Sandomierza – hale produkcyjne, biura, przetwórnia soków naturalnie tłoczonych.

Więcej: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/wazne-przejecie-na-rynku-upadla-firma-owoc-sandomierski-w-rekach-spolki-ab-pph-z-mazowsza-sok-poplynie-do-chin/ar/13807858

Źródło:www.echodnia.eu z dnia 14.01.2019 roku