Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki odwołany ze stanowiska

Wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki odwołany ze stanowiska

Bogucki odpowiadał za współpracę resortu z Sejmem i Senatem oraz zastępował ministra rolnictwa w czasie jego nieobecności. Był też pełnomocnikiem rządu do spraw działań związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Polski. Od lutego 2014 roku wykryto już w Polsce 146 ogniska tej choroby oraz ok. ,32 tys. przypadków wirusa u dzików.

59-letni Bogucki sekretarzem stanu został w listopadzie 2015 roku. W poprzedniej kadencji Sejmu pracował m.in. w komisji rolnictwa. Z wykształcenia jest inżynierem-mechanikiem, absolwent Politechniki Lubelskiej. 

W ministerstwie nadzorował pracę Departamentu Finansów oraz Departamentu Rynków Rolnych. Do jego obowiązków należało m.in.: kontrolowanie wydatków resortu na rolnictwo, zbierania danych rachunkowych, regulacja rynków rolnych w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, czuwanie nad spółdzielczością rolną i grupami producentów rolnych, funkcjonowaniem rynków hurtowych. Nadzorował też Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Wcześniej ze stanowiska sekretarza stanu zrezygnował Zbigniew Babalski.

W poniedziałek na stanowisko dyrektora generalnego resortu została powołana Monika Rzepecka, która w poprzednim rządzie PiS była głównym inspektorem Głównej Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Źródło: www.polsatnews.pl z dnia 09.07.2018 roku