Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Włochy: Wyższa sprzedaż o 35% i mniej jabłek w chłodniach

Włochy: Wyższa sprzedaż o 35% i mniej jabłek w chłodniach

Włoscy dystrybutorzy i eksporterzy pozytywnie oceniają obecny sezon. Potwierdzają to dane, z których wynika o 35% większa sprzedaż niż przed rokiem. Ponadto we włoskich chłodniach jest już mniej jabłek niż w ostatnich latach o tej samej porze. 

Włosi są zadowoleni ze sprzedaży jabłek. Dane o sprzedaży za listopad potwierdzają dynamiczną i płynną sprzedaż. Całkowita sprzedaż od początku sezonu wyniosła nieco ponad 500 000 ton. Zatem sprzedano o 35% jabłek więcej niż przed rokiem.

Najistotniejsza jest jednak informacja o rekordowo niskich zapasach jabłek we włoskich chłodniach. Na dzień 1 grudnia oszacowano je na 1 364 135 ton i są jednymi z najniższych w ciągu ostatnich lat.

Wracając do sprzedaży z włoskich mediów branżowych dowiadujemy się, że podczas pierwszej fali koronawirusa popyt na jabłka był bardzo wysoki. Obecnie popyt na jabłka wrócił do normalnego poziomu. Sezon jest jak na razie oceniany zdecydowanie pozytywnie. Eksporterzy zwracają uwagę na większe zainteresowanie ze strony rynków zagranicznych.

W wielu krajach po zakończonych zbiorach publikowane są podsumowania i korekty wcześniejszych prognoz. Tak też jest we Włoszech. Z danych Assomela wynika, że w tym roku Włosi zebrali 2 119 388 ton. Jest to nieco więcej niż w ubiegłym roku. Ponadto ostateczne zbiory podane w korekcie są o 40 000 ton wyższe niż prognozy WAPA.

W kategorii odmian na pierwszym miejscu znajduje się Gala, na drugim Golden Delicious a podium zamyka Red Delicious. Kolejny rok z rzędu spada we Włoszech produkcja Goldena. Z drugiej strony rosną zbiory nowych i klubowych odmian. W tym roku oceniono je na rekordowe 100 000 ton. Regionalne i całkowite zbory jabłek we Włoszech w pięciu ostatnich latachZbiory jabłek we Włoszech w poszczególnych regionach w pięciu ostatnich lat


www.sad24.pl