Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Zerowy VAT na żywność przedłużony! Premier Mateusz Morawiecki potwierdza wcześniejsze zapowiedzi

Zerowy VAT na żywność przedłużony! Premier Mateusz Morawiecki potwierdza wcześniejsze zapowiedzi

O tym, że rząd zamierza przedłużyć okres obowiązywania zerowej stawki podatku VAT na żywność co najmniej do końca tego roku mówiło się już od jakiegoś czasu. Wpis umieszczony w dniu 26 czerwca przez Mateusza Morawieckiego na Twitterze potwierdza te głosy.

„Przedłużamy zerową stawkę podatku VAT na żywność do końca 2023!” – poinformował prezes Mateusz Morawiecki w swoim wpisie. 

Dodał w nim także, że: „Dopóki rządzi PiS – państwo będzie opiekunem. Państwo będzie strażnikiem. Państwo będzie solidarne nie tylko w deklaracjach – ale w działaniach!”

Informacja, która pojawiła się na twitterowym koncie szefa Rady Ministrów pieczętuje to, o czym rządzący, w tym sam premier, przebąkiwali już od jakiegoś czasu.

Zerowy VAT na żywność już prawie półtora roku 

Przypomnijmy, że zerowa stawka podatku VAT na żywość została wprowadzona ustawą uchwaloną przez Sejm 13 stycznia 2022 r. i weszła w życie 1 lutego 2022 r.

Był to element tzw. drugiej tarczy antyinflacyjnej, w ramach której obniżeniu uległy również stawki podatku VAT na paliwa oraz prąd. Miały one obowiązywać do końca 2022 r. 

W przypadku paliwa oraz nośników energii ten termin został dotrzymany. Jednak okres zniesienia podatku VAT na żywność został wydłużony do końca 30 czerwca 2023 r., a teraz do 31 grudnia 2023 r. 

www.wiadomoscihandlowe.pl