Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > Znany polski producent soków idzie pod młotek

Znany polski producent soków idzie pod młotek

Działający na polskim rynku od 25 lat Marwit – potentat w branży niepasteryzowanych soków krótkim terminem spożycia został wystawiony na sprzedaż.

Cena wywoławcza za MARWIT Sp. z o.o. z siedzibą w Złejwsi Wielkiej to 20 982 453,50 zł netto. Kwota ta zostanie jeszcze powiększona o podatek.

Syndyk poinformował, że do składania ofert w konkursie będą uprawnione tylko te przedsiębiorstwa, które wykupią również spółkę-siostrę Marwita. Cena wywoławcza MARWIT FOODS Sp. z o.o. sp. k. wynosi 52,345 mln zł netto.

Zainteresowanie zakupem zakładów Marwit jest duże, szacunkowo skontaktowało się z nami ok. 10 potencjalnych inwestorów, w tym jeden zza granicy — przekazała na początku lutego Justyna Kubiak, office manager Kancelarii Zięciak&Współpracownicy.

Oferty wykupu Marwita oraz spółki-siostry można składać do 13 kwietnia:

osobiście w Kancelarii Notarialnej Marzenny Kamińskiej-Gbur przy ul. Prostej 37 w lokalu nr 2, 87-100 Toruń, od poniedziałku do piątku w godz. od  09:00-16:00, 

przesłać ofertę na adres Kancelarii listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Otwarcie i rozpoznanie ofert będzie miało jawny charakter. Odbędzie się w Kancelarii 14 kwietnia o godz. 12:00.

W okresie swojej świetności firma była czołowym producentem na rynku soków z krótkim terminem spożycia i miała w nim 70 proc. udziałów. Soki tej marki można było znaleźć w lodówkach większości sklepów w naszym kraju. Z czasem zaczęły jednak tracić na popularności — głównie w wyniku rozwoju technologii utrwalania soków i coraz większego wyboru soków klasy premium. 

www.e-sadownictwo.pl