Branża
Branża > Informacje dla branży > Newsy prasowe > ZSRP wzywa do wstrzymania dostaw jabłek przemysłowych

ZSRP wzywa do wstrzymania dostaw jabłek przemysłowych

Związek Sadowników RP apeluje na swojej stronie do wszystkich sadowników o niedostarczanie owoców do punktów skupu. – Z dniem 1 września 2016 r. zaprzestajemy sprzedaży jabłek przemysłowych aż do odwołania.

“Zakłady przetwórcze od początku tego sezonu drastycznie i bezpodstawnie zaniżają ceny owoców. Argumenty od lat są takie same – nadprodukcja i niskie ceny koncentratu na świecie. To kłamstwo i perfidna gra marketingowa! Zagraniczne koncerny żerując na polskich sadownikach i kupując surowiec za bezcen, świadomie zaniżają cenę koncentratu na światowych rynkach. Oni zarabiają na naszej ciężkiej pracy i kosztem naszych rodzin!

Związek Sadowników RP od wielu lat prowadzi działania mające na celu wprowadzenie ceny minimalnej i umów kontraktacyjnych. Niestety bezskutecznie! Dlaczego? Nie jesteśmy zorganizowani! Nie ma wśród nas jedności i bez skrupułów wykorzystują to przetwórcy!

Sadowniku odpowiedz sobie na pytania:
► Czy cena 0,15 zł za jabłka przemysłowe pokrywa koszty produkcji?
► Czy ta cena pozwoli Ci zapewnić ciągłość produkcji w przyszłym roku?
► Czy będziesz w stanie uregulować zobowiązania wynikające z kredytów i bieżących opłat?
► Czy będziesz w stanie w tym roku zapewnić godziwy byt swojej rodzinie?

Nie możemy kolejny rok dać się rozegrać przetwórcom! To ostatni moment na reakcję i podjęcie konkretnych działań! Jedyną skuteczną metodą jest zablokowanie im możliwości zarabiania pieniędzy poprzez brak dostaw surowca!

Z dniem 1 września 2016 r. zaprzestajemy sprzedaży jabłek przemysłowych aż do odwołania!

Zarząd Główny Związku Sadowników RP”

Źródło: www.zsrp.pl z dnia 31.08.2016 roku