Projekt pilotażowy “Moja zdrowa rodzina”

23.07.2015

Kategoria:

Komisji Europejskiej realizuje projekt pilotażowy „Moja zdrowa rodzina”, którego celem jest promocja spożywania większej ilości owoców i warzyw.

„Moja zdrowa rodzina” jest projektem o charakterze badawczym realizowanym jednocześnie w Polsce i na Węgrzech. W Polsce do uczestnictwa w projekcie zaproszonych zostało łącznie 3500 rodzin z województwa kujawsko – pomorskiego i podkarpackiego. Warunkiem uczestnictwa w projekcie była przynależność członka rodziny do jednej z trzech grup docelowych – kobiety w ciąży lub matki dzieci do 1. roku życia, dzieci w wieku 10 – 15 lat i osoby powyżej 65 roku życia.

Celem projektu było zachęcenie jak najszerszego grona osób do spożywania większej ilości owoców i warzyw poprzez podejmowanie różnorodnych inicjatyw, w tym comiesięcznej dystrybucji darmowych paczek z owocami i warzywami. Popularnością cieszyły się też liczne konkursy organizowane w ramach projektu i materiały promocyjne, w tym zestaw materiałów edukacyjnych dla uczniów gimnazjów czy też rozdawane uczestnikom broszury z przepisami Magdy Gessler – ambasadorki projektu „Moja zdrowa rodzina” w Polsce.

Poniżej przykładowe materiały:

– zestaw przepisów kulinarnych autorstwa Pani Magdy Gessler. Specjalnie opracowana broszura „Przysmak miesiąca” zawiera pomysły na przystawkę, danie główne i deser na każdy miesiąc. Ponadto podane zostały podstawowe informacje o najpopularniejszych owocach i warzywach, ich wartościach odżywczych, pochodzeniu, przygotowaniu i przechowywaniu.

przepisy Magdy Gessler pojawiły się też na stworzonej przez nas liście zakupów, aby przypomnieć, że z owoców i warzyw można przyrządzić smakowite i niedrogie dania. Osoba, która ma taką listę zakupów chętniej zaopatrzy się w sezonowe owoce i warzywa, które są zdrowsze i co równie ważne tańsze.

Szczegółowo można zapoznać się z projektem na stronie: http://mojazdrowarodzina.pl/, a także naszego Fanpage: https://pl-pl.facebook.com/mojazdrowarodzina


Pliki do pobrania:

Kategorie: