NDS1

Na Narodowym Dniu Sportu nie zabrakło Apetytu na Sok!

19.09.2022

Kategoria:

Prawidłowo zbilansowana dieta w połączeniu ze sportem to przepis na długie życie. Warto o tym ciągle przypominać nie tylko dorosłym, ale także najmłodszej części społeczeństwa. Właśnie dlatego Apetyt na Polskie był obecny podczas Narodowego Dnia Sportu organizowanego przez Fundację Zwalcz Nudę na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Podczas wydarzenia edukowaliśmy dzieci na temat zdrowego odżywiania, a w szczególności mówiliśmy o tym, jak ważna jest obecność warzyw, owoców i ich przetworów, w tym soków, w codziennej diecie.

Narodowy Dzień Sportu to niepowtarzalna okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na zdrowy styl życia i zachęcania do niego najmłodszych uczestników. Podczas wydarzenia obecni byli sportowcy, który inspirowali młodsze pokolenie do aktywnego trybu życia, a w Strefie Owoców i Warzyw przypominaliśmy o tym, ze zdrowe odżywianie pełne naturalnych produktów jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Na stoisku Apetyt na polskie nie zabrakło edukacyjnych zabaw z wykorzystaniem koła fortuny, w trakcie których wszyscy uczestnicy i uczestniczki mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat warzyw, owoców i soków. Z pomocą animatora dowiedziały się również wielu ciekawostek dotyczących jabłek, pomidorów, marchewek oraz powstałych z nich soków. Na pamiątkę dzieci mogły nie tylko otrzymać butelkę ulubionego soku, ale także ozdobić malunkiem swoją buzie lub rączki – zachęcając w ten sposób swoich rówieśników do spożycia warzyw, owoców i soków.

Odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna to niezwykle ważne elementy wpływające na prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Szczególnie w obecnych czasach, gdy obserwujemy rozwój żywności typu fast – food  oraz częstego siedzącego trybu życia nawet u najmłodszych, produkty naturalnego pochodzenia jak warzywa i owoce powinny stanowić podstawę diety każdego, niezależnie od wieku. Warto nie zapominać również o przetworach. Jedną z pięciu porcji warzyw i owoców w ciągu dnia może stanowić sok, który w połączeniu przykładowo z jogurtem i orzechami lub kanapką sprawdzi się jako wartościowy i odżywczy posiłek dla młodego człowieka ­–  opowiada dietetyczka, mgr Klaudia Ruszkowska.

Soki warzywne i owocowe mogą być elementem zdrowej i zbilansowanej diety, o czym podczas Narodowego Dnia Sportu eksperci nieprzerwanie przypominali wszystkim odwiedzającym.

Kategorie: